bovinní kolostrum: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Kolostrum, hovězí imunoglobulin, hovězí Lacteal sloučeniny, Calostro, kolostrum Bovin, kolostrum Bovin Hyperimunní, kolostrum de Chèvre, Kolostrum de Lait de Vache, kravské mléko kolostrum, kozí kolostrum, Hyperimunní kolostrum, Immunog ..; Viz Všechny názvy kolostrum, hovězí imunoglobulin, hovězí Lacteal sloučenin Calostro, mlezivo Bovin, mlezivo Bovin hyperimunní, mlezivo de chevre, mlezivo de lait de Kráva, kravské mléko mlezivo, kozí mlezivo, hyperimunní kolostrum, imunoglobulinu u skotu, lait kolostrálních, Protogala ; Anonymní

Kolostrum je mléčná tekutina, která pochází z prsů lidí, krav a dalších savců prvních pár dní po porodu, než se objeví pravda mléko. Obsahuje bílkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny, minerály a bílkoviny (protilátky), které bojují choroboplodné zárodky činidla, jako jsou bakterie a viry. Hladiny protilátek v mleziva může být 100 krát vyšší než hladiny v pravidelném kravském mléce; Lidé původně začal zajímat o kolostrum z důvodu vysokých hladin protilátek. Domnívali se, že protilátky by mohly zabránit střevních infekcí u lidí, ale zdá se být špatný; Někteří sportovci používají kolostrum, aby spalování tuků, budování svalové hmoty, zvýšení vytrvalosti a vitalitu, a zlepšit sportovní výkon. Kolostrum bovinní není na seznamu zakázaných drog Mezinárodního olympijského výboru; Kolostrum bovinní se také používá k posílení imunitního systému, hojení zranění, opravy poškození nervového systému, zlepšuje náladu a pocit pohody, zpomaluje stárnutí a couvání, a jako agent pro zabíjí bakterie a plísně; Bovinní kolostrum se používá v konečníku k léčbě zánětu tlustého střeva (kolitida); Vědci vytvořili speciální typ mleziva skotu s názvem “hyperimune bovinní kolostrum.” Toto zvláštní mlezivo je produkován krav, které obdržely očkování proti konkrétní nemoci způsobující organismy. Očkování způsobit, že krávy se vytvořit protilátky pro boj s ty specifické organismy. Protilátky přecházejí do kolostra. Hyperimunní bovinní kolostrum byla použita v klinických zkouškách pro léčení AIDS-příbuzné průjem, průjem spojený s štěpu proti hostiteli po transplantaci kostní dřeně, a rotaviru průjmu u dětí; US Food and Drug Administration (FDA) udělil hyperimunní kolostrum “status osiřelého s drogami.” Pod Drug zákona sirotek, výrobci léků, kteří investují do rozvoje léčby vzácných podmínek využít speciální tržní výhody, například povolení prodávat lék bez konkurence na 7 let. Pokud se tyto speciální pobídky nebyly na místě, mohlo by farmaceutické firmy nevyvíjí léky na vzácnými onemocněními, protože tržní potenciál je tak malý.

Mlezivo se oddělí od krav, které byly očkovány na produkci protilátek, které bojují bakterie, které způsobují průjmová onemocnění. Tyto protilátky se objeví v mleziva, které jsou shromažďovány jako lék. Ačkoli nadějí je, že tyto protilátky kráva bude pomáhat v boji proti lidské nemoci, kráva protilátky se nezdají být velmi aktivní u lidí.

Možná Efektivní fo; Infekční průjem. Vezmeme-kolostrum Zdá se, že snížení výskytu infekčního průjmu u dětí a osob s oslabeným imunitním systémem, včetně těch, s HIV / AIDS a pacientů po transplantaci kostní dřeně. Většina klinických studiích byly použity hyperimunní kolostrum. Hyperimunní bovinní kolostrum má FDA status osiřelého léku na AIDS související s průjmem. Nicméně, některé výzkumy naznačují, že při hyperimunní kolostrum ústy nezlepší příznaky infekčního průjmu způsobeného Shigella baktérie; Nedostatečná Evidence fo; Atletický výkon. Rozvoj výzkum naznačuje, že bovinní kolostrum může zvýšit sportovní výkon pro mnohé, ale ne všechny sportovní aktivity. Činnosti, které se zdají mít prospěch skáčou a cyklistické sprinty, ale není spuštěn na běžícím pásu, veslování, nebo cvičení se zátěží; Zánět tlustého střeva (kolitida). Tam je nějaký důkaz, že brzy rektální klystýr, obsahující 10% kolostrum, by mohly být užitečné pro léčbu kolitidy; Roztroušená skleróza (RS). Některé starší důkazy ukazují, že užívání hyperimunní kolostrum ústy po dobu 4 týdnů nezbavuje příznaky roztroušené sklerózy. Nicméně, jiné časné důkazy ukazují, že užívání anti- Spalničky kolostrum ústy po dobu 30 dnů může zlepšit příznaky roztroušené sklerózy; infekce horních cest dýchacích, včetně nachlazení a chřipce (chřipka). Brzy výzkum naznačuje, že při kolostrum po dobu 8 týdnů může snížit riziko infekcí horních cest dýchacích u mladých, fyzicky aktivní mužů; Stimulaci imunitního systému; Hojení zranění; Oprava poškození nervového systému; Spalování tuků; Budování svalové hmoty; Zvyšování vytrvalosti a vitality; Povznášející náladu a pocit pohody; Zpomaluje stárnutí a couvání; Bakteriální a plísňové infekce; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost mleziva pro tyto účely.

Kolostrum bovinní Zdá se, že pravděpodobně bezpečné pro většinu lidí, pokud jsou užívány vhodně ústy. Když je podáván rektálně ve formě klystýru se zdá být případně SAFE pro většinu lidí. Zatímco většina lidí nemá mít žádné vedlejší účinky kolostrum, vzácně byly hlášeny problémy u HIV pozitivních lidí, jako je nevolnost, zvracení, poruchy jaterních testů a snížení červených krvinek; Existují určité obavy o možnosti zachycení “nemoc šílených krav” (bovinní spongiformní encefalitida, BSE) nebo jiné nemoci z produktů, které pocházejí ze zvířat. “Nemoc šílených krav” se nezdá být přenášeny přes mléčné výrobky, ale to je asi rozumné vyhnout živočišných produktů ze zemí, kde byla zjištěna “nemoc šílených krav”; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení není k dispozici dostatek spolehlivé informace o bezpečnosti při kolostrum, pokud jste těhotná nebo kojíte. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Alergie na kravské mléko: Pokud jste alergičtí na mléko nebo mléčných výrobků z kravského, může být rovněž alergičtí na kolostrum. V takovém případě je nejlepší se mu vyhnout.

V současné době nemáme žádnou informaci o kolostrum interakce

Tyto dávky byly studovány ve vědeckém výzk; BY mout; V případě infekčního průjmu: 10-20 gramů kolostra denně po dobu 10 dnů.

Reference

Amarant, T., Fridkin, M., a Koch, Y. luteinizační hormon uvolňující hormon a thyrotropin uvolňující hormon v lidské a kravského mléka. Eur J Biochem 198; 127 (3): 647-650.

Aniansson, G., Andersson, B., Lindstedt, R., a Svanborg, C. Anti-lepidlo aktivita lidského kaseinu proti Streptococcus pneumoniae a Haemophilus influenzae. Microb.Pathog. 199; 8 (5): 315-323.

Annand, J. C. denaturovaný hovězí imunoglobulin patogenní aterosklerózy. Ateroskleróza 198; 59 (3): 347-351.

Antonio, J., Sanders, M. S. a Van Gammeren, D. Účinky kolostrum suplementace o složení těla a cvičení výkon v aktivních mužů a žen. Výživa 200; 17 (3): 243-247.

Ashraf, H., Mahalanabis, D., Mitra, A. K., Tzipori, S., a Fuchs, G. J. Hyperimunní bovinní kolostrum při léčbě shigellosis u dětí: dvojitě zaslepené, randomizované kontrolované studie. Acta Paediatr. 200; 90 (12): 1373-1378.

Ballard, F. J. Regulace akumulace proteinů v kultivovaných buňkách. Biochem J 11-15-198; 208 (2): 275-287.

Ballard, F. J., Nield, M. K., Francis, G. L., Dahlenburg, G. W., a Wallace, J. C. Vztah mezi obsahem inzulínu a inhibiční účinky mleziva skotu o struktuře proteinů v kultivovaných buňkách. J.Cell Physiol 198; 110 (3): 249-254.

Ballard, F. J., Wallace, J. C., Francis, G. L., Read, L. C., a Tomáš, F. M. Des (1-3) IGF-I: zkrácená forma pro inzulinu podobný růstový faktor-I. Int J Biochem Cell Biol 199; 28 (10): 1085-1087.

Bayard, B. L. a James, M. A. Hyperimunní bovinní kolostrum nepůsobivý je roztroušená skleróza terapie v dvojitě zaslepené studii. J.Am.Diet.Assoc. 198; 87 (10): 1388-1390.

Beale, D. a Buttress, N. strukturální studie na skotu imunoglobulinu M. Biochim.Biophys.Acta 2-29-197; 257 (2): 372-383.

Bölke, E., Orth, K., Jehle, PM, Schwarz, A., Steinbach, G., Schleich, S., Ulmer, C., Storck, M., a Hannekum, A. Enterální aplikace z immunoglobulin- obohacené mlezivo příprava mléko pro snížení endotoxinu přesun a akutní fázovou odezvu u pacientů podstupujících koronární bypass – pilotní randomizované, placebem kontrolované. Wien.Klin Wochenschr. 11-30-200; 114 (21-22): 923-928.

Nálevy, R. D. a Brock, J. H. Vliv trypsinu a chymotrypsinu na in vitro antimikrobiální vlastnosti a železo vázajících laktoferinu v mateřském mléce a kolostrum. Neobvyklá odolnost lidského apolactoferrin k proteolytickému štěpení. Biochim.Biophys.Acta 9-13-198; 759 (3): 229-235.

Brinkworth, G. D. a Buckley, J. D. Kolostrum bovinní suplementace nemá vliv na vyrovnávací kapacitu plazmy nebo obsah hemoglobinu v elitní ženské veslařů. Eur.J.Appl.Physiol 200; 91 (2-3): 353-356.

Brinkworth, G. D. a Buckley, J. D. koncentrovaná bovinní kolostrum suplementace protein snižuje výskyt self-hlášeny příznaky infekce horních cest dýchacích u dospělých mužů. Eur.J.Nutr. 200; 42 (4): 228-232.

Brinkworth, G. D., Buckley, J. D., Bourdon, P. C., Gulbin, J. P., David, A. Orální bovinní kolostrum suplementace zvyšuje vyrovnávací kapacita, ale ne veslování výkon v elitních ženských veslařů. Int.J.Sport Nutr.Exerc.Metab 200; 12 (3): 349-365.

Brinkworth, G. D., Buckley, J. D., Slavotínek, J. P. a Kurmis, A. P. Vliv kolostrum doplnění o složení rezistence vyškolených a nepovolaných končetin u zdravých mladých mužů. Eur.J.Appl.Physiol 200; 91 (1): 53-60.

Buckley, J. D., Abbott, M. J., Brinkworth, G. D. a Whyte, P. B. Kolostrum bovinní suplementace během vytrvalostního běhu školení zlepšuje zotavení, ale ne výkon. J.Sci.Med.Sport 200; 5 (2): 65-79.

Casswall, TH, Nilsson, HO, Bjorck, L., Sjöstedt, S., Xu, L., Nord, CK, Boren, T., Wadström, T., a Hammarstrom, L. hovězí anti-Helicobacter pylori protilátky pro orální imunoterapie. Scand J Gastroenterol 200; 37 (12): 1380-1385.

Casswall, T. H., Sarker, S. A., Albert, M. J., Fuchs, G. J., Bergstrom, M., Bjorck, L., a Hammarstrom, L. Léčba infekce Helicobacter pylori u dětí ve venkovských Bangladéši orálními imunoglobulinů z mleziva hyperimunní skotu. Aliment.Pharmacol.Ther. 199; 12 (6): 563-568.

Casswall, TH, Sarker, SA, Faruque, SM, Weintraub, A., Albert, MJ, Fuchs, GJ, Alam, NH, Dahlstrom, AK, Link, H., Brüssow, H., a Hammarstrom, L. Léčba enterotoxigenní a enteropatogenní Escherichia coli průjem vyvolaný u dětí s hovězím imunoglobulinu mléčného koncentrátu ze hyperimmunized krav dvojitě zaslepené, placebem kontrolované klinické studii. Scand.J.Gastroenterol. 200; 35 (7): 711-718.

Coombes, J. S., Conacher, M., Austen, S. K., a Marshall, P. A. dávky účinky ústní mleziva skotu na fyzickou pracovní kapacity v cyklisty. Med.Sci.Sports Exerc. 200; 34 (7): 1184-1188.

Crooks, C. V., Wall, C. R., Kříž, M. L., a Rutherfurd-Markwick, K. J. Vliv kolostrum doplnění o slinných IgA v distančních běžců. Int J Sport Nutr Exerc.Metab 200; 16 (1): 47-64.

Davidson, G. P., Whyte, P. B., Daniels, E., Franklin, K., Nunan, H., Mccloud, P. I., Moore, A. G., a Moore, D. J. Pasivní imunizace dětí s bovinní kolostrum obsahuje protilátky proti lidským rotavirem. Lancet 9-23-198; 2 (8665): 709-712.

Ebina, T., Ohta, M., Kanamaru, Y. Yamamoto-Osumi, Y., a Baba, K. Pasivní imunizace sání myší a dětí s bovinní kolostrum obsahuje protilátky proti lidské rotaviry. J.Med.Virol. 199; 38 (2): 117-123.

Ebina, T., Sato, A., Umezu, K., Aso, H., Ishida, N., Seki, H., Tsukamoto, T., Takase, S., Hoshi, S., a Ohta, M. léčbu roztroušené sklerózy s anti-vakcíny proti spalničkám kravského mleziva. Med Microbiol.Immunol 198; 173 (2): 87-93.

Fernandez, L. B., Averbach, J., Ledesma de Paolo, M. I., Delledone, M. E., a Gonzalez, E. lyofilizovaný bovinní kolostrum při léčbě delší dětského průjmu. Am.J.Clin.Nutr. 197; 26 (4): 383-384.

Fiat, AM, Chevan, J., Jolles, P., De Waard, P., Vliegenthart, JF, Piller, F., a Cartron, JP strukturální variabilita neutrální sacharidové skupiny krav kolostra kappa-kasein jako funkci doba po porodu. Identifikace tetrasacharidu s krevní skupiny I specifičnosti. Eur J Biochem 4-15-198; 173 (2): 253-259.

Flanigan, T., Marshall, R., Redman, D., Kaetzel, C., a Ungar, B. In vitro screening terapeutických činidel proti Cryptosporidium: hyperimunního kravského mleziva je velmi inhibiční. J Protozool. 199; 38 (6): 225S-227S.

Froese, A. Izolace protilátek specifických pro dinitrofenyl z mleziva skotu. Can.J.Biochem. 197; 49 (5): 522-528.

Griffiths, E. a Humphreys, J. bakteriostaticky lidského mléka a kolostrum na Escherichia coli: význam hydrogenuhličitanu. Infect.Immun. 197; 15 (2): 396-401.

Groves, M. L. a Greenberg, R. Kompletní sekvence aminokyselin hovězího beta-2 mikroglobulinu. J Biol Chem 3-10-198; 257 (5): 2619-2626.

On, F., Tuomola, E., Arvilommi, H., a Salminen, S. Modulace lidského humorální imunitní odpovědi pomocí perorálně mleziva skotu. FEMS Immunol.Med.Microbiol. 200; 31 (2): 93-96.

Heaton, P. Kolostrum bovinní imunoglobulin koncentrát pro kryptosporidióz při AIDS. Arch.Dis.Child 199; 70 (4): 356-357.

Hofman, Z., Smeets, R., Verlaan, G., Lugt, R., a Verstappen, P. A. Vliv kolostrum suplementace na výkon výkon v elitní pole hokejistů. Int.J.Sport Nutr.Exerc.Metab 200; 12 (4): 461-469.

Kelly, G. S. skotu mlezivo: přehled klinické použití. Altern Med Rev 200; 8 (4): 378-394.

Kishikawa, Y., Watanabe, T., Watanabe, T., a Kubo, S. Purifikace a charakterizace buněčného růstového faktoru v kolostrum. J.Vet.Med.Sci. 199; 58 (1): 47-53.

Klagsbrun, M. bovinní kolostrum podporuje bezsérové ​​proliferace epiteliálních buněk, ale ne z fibroblastů v dlouhodobé kultury. J.Cell Biol. 198; 84 (3): 808-814.

Korhonen, H., Marnila, P., a Gill, H. S. Mléko a imunoglobuliny doplňují faktory. Br J Nutr 200; 84 Suppl 1: S75-S80.

Labeta, MO, Vidal, K., Nores, JE, Arias, M., Vita, N., Morgan, BP, Guillemot, JC, Loyaux, D., Ferrara, P., Schmid, D., Affolter, M. , Borysiewicz, LK, Donnet-Hughes, A., a Schiffrin, EJ Přirozená uznání bakterií v mateřském mléce je zprostředkována vysoce exprimovaného rozpoznávání receptoru získané z mléka, vzor, ​​rozpustný CD14. J Exp Med 5-15-200; 191 (10): 1807-1812.

Lindbaek, M., Francis, N., Cannings-John, R. Butler, C. C. a Hjortdahl, P. Klinický průběh podezření virové bolesti v krku u mladých dospělých: kohorta studie. Scand J Prim.Health Care 200; 24 (2): 93-97.

Loimaranta, V., Nuutila, J., Marnila, P., Tenovuo, J., Korhonen, H., a Lilius, E. M. kolostrálních proteiny z krav imunizovaných Streptococcus mutans / S. sobrinus podporují fagocytózu a zabíjení mutans streptokoků lidskými leukocyty. J Med Microbiol. 199; 48 (10): 917-926.

Mandalapu, P., Pabst, H. F., a Paetkau, V. nový imunosupresivní faktorem v lidské mleziva. Cell Immunol 199; 162 (2): 178-184.

Mero, A., Kahkonen, J., Nykänen, T., Parviainen, T., Jokinen, I., Takala, T., Nikula, T., Rasi, S., a Leppaluoto, J. IGF-I, IgA a odpovědi IgG na kolostrum suplementace během tréninku. J.Appl.Physiol 200; 93 (2): 732-739.

Mero, A., Nykänen, T., Keinanen, O., Knuutinen, J., Lahti, K., Alen, M., Rasi, S., a Leppaluoto, J. Protein metabolismus a výkonnost pevnost po kolostrum doplnění. Amino.Acids 200; 28 (3): 327-335.

Meyer, D. H., Kunín, A. S., Maddalena, J., a Meyer, W. L. ribonukleázy aktivita a izoenzymy mléka a kojenecké výživy surový a zpracovaný kravského mléka. J Dairy Sci 198; 70 (9): 1797-1803.

Naaber, P., Lehto, E., Salminen, S., a Mikelsaar, M. Inhibice adheze Clostridium difficile na Caco-2 buňkách. FEMS Immunol Med Microbiol. 199; 14 (4): 205-209.

Nakajima, K., Kinoshita, M., Matsushita, N., Urashima, T., Suzuki, M., Suzuki, A., a Kakehi, K. kapilární elektroforéza za použití afinitní lektinů pro analýzu mléka oligosacharidové struktury a její aplikace se kolostrum oligosacharidy. Anal.Biochem 1-1-200; 348 (1): 105-114.

Niklowitz, P., Menke, T., Giffei, J., a Andler, W. Koenzym Q10 v plazmě a mléku po začátku laktace. Biofactors 200; 25 (1-4): 67 – 72.

Okabe, T. Ochranné účinky protilátek proti střevním invazi Escherichia coli. Microbiol.Immunol 198; 27 (4): 303-310.

Ouwehand, A. C., Conway, P. L., a Salminen, S. J. Inhibice S-fimbria zprostředkovanou adhezi k lidské ileostomií glykoproteinů proteinu izolovaného z kolostrum. Infect.Immun. 199; 63 (12): 4917 až 4920.

Pacyna, J., Siwek, K., Terry, S. J., Roberton, E. S., Johnson, R. B., a Davidson, G. P. Přežití rotavirových protilátek činností odvozenou od kolostrum po průchodu zažívacím traktu člověka. J.Pediatr.Gastroenterol.Nutr. 200; 32 (2): 162-167.

Pádlo, B. M., Wong, V. K., a Muller, B. D. Cytotoxický účinek antraxu letální toxin na lidských plicních buněk in vitro a ochranného účinku protilátek skotu do PA a LF. J Appl Toxicol 200; 26 (2): 162 – 168.

Parkkinen, J. a Finne, J. Izolace sialyl oligosacharidy a sialyl oligosacharidových fosfátů z kolostrum a lidské moči. Methods Enzymol. 198; 138: 289-300.

Payne, R. B. ochranný účinek sacharidů v lidském, králíků a hovězí imunoglobulinu G na proteolýze Papin. Biochem. 196; 111 (4): 473-478.

Pedersen, AM, Andersen, TL, Reibel, J., Holmstrup, P. a Nauntofte, B. Orální nálezy u pacientů s primární Sjögrenův syndrom a ústní lichen planus – předběžná studie o účincích kolostrum obsahující ústní hygieně produkty. Clin.Oral Investig. 200; 6 (1): 11-20.

Playford, RJ, MacDonald, CE, Calnan, DP, Floyd, DN, Podas, T., Johnson, W., Wicks, AC, Bashir, O. a Marchbank, T. Současné podávání doplňku se zdravou výživou, bovinní mleziva, snižuje akutní nesteroidní protizánětlivý lék zvýšení indukované střevní propustnosti. Clin.Sci (Lond) 200.; 100 (6): 627-633.

Renehan, AG, Zwahlen, M., Minder, C., O’Dwyer, ST, Shalet, SM, a Egger, M. insulinu podobný růstový faktor (IGF) -I, IGF vázající protein-3, a riziko rakoviny: systematický přehled a meta-regresní analýza. Lancet 4-24-200; 363 (9418): 1346-1353.

Riva, E., Grandi, F., Massetto, N., Radaelli, G., Giovannini, M., Zetterstrom, R., a AGOSTONI, C. Polychlorované bifenyly v kolostrální mléko a vizuální funkce na 12 měsíců života. Acta Paediatr. 200; 93 (8): 1103-1107.

Rollison, D. E., Newschaffer, C. J., Tao, Y., Pollak, M., a Helzlsouer hladiny K. J. premenopauzálních cirkulujícího insulinu podobný růstový faktor I, jakož i riziko rakoviny prsu po menopauze. Int J Cancer 3-1-200; 118 (5): 1279-1284.

Roos, N., Mahe, S., Benamouzig, R., Sick, H., Rautureau, J., a Tome, D. 15N značené imunoglobuliny z kolostrum jsou částečně rezistentní k trávení v lidském střevě. J.Nutr. 199; 125 (5): 1238-1244.

Sambasivarao, D., Hooton, J., Dost, A., a Paetkau, V. Román imunosupresivní faktorem kolostrum blokuje aktivaci genu zesilovač interleukin 2 v místě NFAT. Biochem.Cell Biol. 199; 74 (4): 585-593.

Saxon, A. a Weinstein, W. Orální podání kolostrum anti-yptosporidia protilátky nedokáže změnit běh lidské kryptosporidiózy. J.Parasitol. 198; 73 (2): 413-415.

Schernhammer, ES, Holly, JM, Hunter, DJ, Pollak, MN, a Hankinson, SE insulinu podobný růstový faktor-I, její vazebné proteiny (IGFBP-1 a IGFBP-3) a růstový hormon a riziko rakoviny prsu v Sestry Health Study II. Endocr.Relat Cancer 200; 13 (2): 583-592.

Schoen, R. E., Weissfeld, J. L., Kuller, L. H., Thaete, F. L., Evans, R. W., Hayes, R. B., a Rosen, C. J. insulinu podobný růstový faktor-I a inzulín jsou spojeny s přítomností a zvýšením adenomatózních polypů. Gastroenterology 200; 129 (2): 464-475.

Severi, G., Morris, HA, MacInnis, RJ, anglicky, DR, Tilley, WD, Hopper, JL, Boyle, P., a Giles, GG oběhová inzulínu podobný růstový faktor-I a vázající protein-3 a riziko rakovina prostaty. Rakovina Epidemiol.Biomarkers Prev. 200; 15 (6): 1137-1141.

Shi, R., Berkel, H. J., a Yu, H. insulinu podobný růstový faktor-I a rakoviny prostaty: meta-analýzy. Br J Cancer 9-28-200; 85 (7): 991-996.

Štít, J., Melville, C., Novelli, V., Anderson, G., Scheimberg, I., Gibb, D., a Milla, P. bovinní kolostrum imunoglobulin koncentrát pro kryptosporidiózy při AIDS. Arch.Dis.Child 199; 69 (4): 451-453.

Slukvin, I. I., Pylypenko, V. V., Filchenkov, A. A., a Chernyshov, V. P. [Vliv lidského kolostra a jeho podíl na funkční aktivitu B-lymfocytů]. Fiziol.Zh. 199; 39 (4): 57-62.

Solomons, N. W. Modulace imunitního systému a reakce proti patogenům se kolostrum koncentrátů. Eur.J.Clin.Nutr. 200; 56 Suppl 3: S24-S28.

Steimer, K. S., Packard, R., Holden, D., a Klagsbrun, M. Bezsérové ​​růst kultivovaných buněk v kolostrum a na mléko získané později v období kojení. J.Cell Physiol 198; 109 (2): 223-234.

Stephan, W., Dichtelmuller, H., a Lissner, R. protilátky z kolostra v ústní imunoterapii. J Clin Chem Clin Biochem 199; 28 (1): 19-23.

Takayama, Y., Kitsunai, K., a Mizumachi, K. faktory v mleziva skotu, které zvyšují migraci lidských fibroblastů v kolagenu typu I gely. Biosci.Biotechnol.Biochem. 200; 65 (12): 2776-2779.

Tanigawa, K., Fujihara, M., Furuya, T., Shimoyama, Y., Morishima, N., a Ohtsuki, K. Biochemická charakterizace hovězí laktoferin jako protein vázající glycyrizin in vitro. Biol Pharm Bull. 200; 23 (4): 438-442.

Thapa, B. R. zdravotní faktory v kolostru. Indický J Pediatr 200; 72 (7): 579-581.

Thapa, B. R. Terapeutické potenciály mleziva skotu. Indický J Pediatr 200; 72 (10): 849-852.

Tokuyama, H. a Tokuyama, Y. hovězí růstový faktor, transformační colostric-beta-podobný peptid, který vyvolává inhibici růstu a změny v morfologii lidských osteogenních sarkomů buněk (MG-63). Cell Biol Int Rep 198.; 13 (3): 251-258.

Ungar, B. L., Ward, D. J., Fayer, R., a Quinn, C. A. Zánik Cryptosporidium spojené s průjmem v syndrom získaného selhání imunity u pacienta po léčbě přípravkem mleziva hyperimunní skotu. Gastroenterology 199; 98 (2): 486-489.

Wakai, K., Ito, Y., Suzuki, K., Tamakoshi, A., Seki, N., Ando, ​​M., Ozasa, K., Watanabe, Y., Kondo, T., Nishino, Y., a Ohno, Y. sérového inzulinu podobné růstové faktory, insulinu podobný růstový faktor vázající protein-3, a riziko úmrtí na rakovinu plic: a case-control studie vnořené v Japonsku Collaborative kohorta (JACC) studium. Jpn.J Cancer Res 200; 93 (12): 1279-1286.

Warny, M., Fatimi, A., Bostwick, EF, Laine, DC, Lebel, F., Lamont, JT, Pothoulakis, C., a Kelly, CP hovězí imunoglobulin koncentrátu a Clostridium difficile zachovává C difficile neutralizační aktivitu po průchodu v lidském žaludku a tenkého střeva. Gut 199; 44 (2): 212-217.

Wognum, A. W., Sol, C. J., van der, Noordaa J., van Steenis, G., a Osterhaus, A. D. Izolace a charakterizace papovaviridae z cynomolgus makaka buňkami ledvin. Virologie 4-15-198; 134 (1): 254-257.

Yamazaki, K. a Moriya, H. Izolace a čištění colostrokinin z kolostrum. Biochem.Pharmacol. 196; 18 (10): 2303-2311.

Anon. Mlezivo. The Natural lékárníka. Prima Communications, Inc., 2000. http: //www.tnp/substance.asp ID = 121 (Accessed 05.5.2000)?.

Bitzan MM, Gold BD, Philpott DJ, et al. Inhibice Helicobacter pylori a Helicobacter mustelae vazbou na receptory lipidů kolostrum. J Infect Dis 199; 177: 955-61.

Brinkworth GD, Buckley JD. Kolostrum bovinní doplnění neovlivňuje živin absorpční kapacitu u zdravých mladých mužů. Nutr Res 200; 23: 1619-1629.

Buckley JD, Brinkworth GD, Abbott MJ. Vliv mleziva skotu na anaerobní cvičení výkon a plazmové inzulínu podobný růstový faktor I J Sport Sci 200; 21: 577-88.

Buckley JD. Kolostrum bovinní: Znamená to zlepšit sportovní výkon? Výživa 200; 18: 776-7.

FDA Orphan Drug seznamu. http://www.fda.gov/ohrms/dockets/dailys/00/mar00/030100/lst0094.pdf (Accessed 02.05.2003).

Freedman DJ, Tacket CO, Delehanty A, et al. Mléko imunoglobulin se specifickou aktivitou proti čištěných antigenů kolonizačních faktorů může chránit před orálním čelenži enterotoxigenní Escherichia coli. J Infect Dis 199; 177: 662-7.

Greenberg PD, Cello JP. Léčba těžkého průjmu způsobeného Cryptosporidium parvum s orálním skotu imunoglobulinu koncentrátu u pacientů s AIDS. J Acquir Imunitní Defic Syndr Hum Retrovirol 199; 13: 348-54.

Huppertz HI, Rutkowski S, Busch DH, et al. Bovinní kolostrum zlepšuje průjem u infekce diarrheogenic Escherichia coli, Shiga toxin produkující E. coli, a E. coli exprimující intimin a hemolyzinu. J Pediatr Gastroenterol Nutr 199; 29: 452-6.

Khan Z Macdonald C, Wicks AC, et al. Použijte o “nutriceutical ‘, kolostrum, pro léčbu distální kolitida: výsledky z počáteční studie. Potrava Pharmacol Ther 200; 16: 1917 – 1922 ..

Kuipers H, van Breda E, G Verlaan, SMEETS R. Vliv perorálního kolostrum doplňků na hladiny růstového faktoru-I v séru inzulinu podobný. Výživa 200; 18: 566-7.

Lewis CJ. Dopis zopakovat určité obavy, veřejné zdraví a bezpečnost firmám, které vyrábějí nebo dovážejí doplňky stravy, které obsahují určité tkáně skotu. FDA. K dispozici na adrese: www.cfsan.fda.gov/~dms/dspltr05.html~~pobj.

Mero A, Miikkulainen H, Riski J, et al. Účinky kolostrum suplementace na sérového IGF-I, IgG, hormon a slin IgA v průběhu tréninku. J Appl Physiol 199; 83: 1144-1151.

Mitra AK, Mahalanabis D, Ashraf H, et al. Hyperimunní kráva mlezivo snižuje průjmy způsobené rotaviry: dvojitě zaslepené, kontrolované klinické studii. Acta Paediatr 199; 84: 996-1001.

Nord J, Ma P, DiJohn D, et al. Léčba skotu hyperimunního kolostra Kryptosporidiové průjmu u pacientů s AIDS. AIDS 199; 4: 581-4.

Petschow BW, Talbott RD. Snížení množství viru a neutralizační aktivitou kolostrum imunoglobulinu koncentrátu žaludeční kyseliny a trávicích enzymů. J Pediatr Gastroenterol Nutr 199; 19: 228-35.

Playford RJ, Floyd DN, Macdonald CE, et al. Kolostrum bovinní je doplněk stravy zdraví, která brání NSAID vyvolané poškozením střev. Gut 199; 44: 653-8.

Playford RJ, Macdonald CE, Johnson WS. Mlezivo a získané z mléka, růstové faktory, peptidů pro léčení gastrointestinálních poruch. Am J Clin Nutr 200; 72: 5-14.

Plettenberg A, Stoehr A, Stellbrink HJ, et al. Preparát kolostrum při léčbě HIV pozitivních pacientů s chronickým průjmem. Clin Investig 199; 71: 42-5.

Záď JA, Arndt R, Arnold A, et al. Léčba průjmu u pacientů infikovaných virem lidské imunodeficience s imunoglobulinů z bovinního kolostra. Clin Investig 199; 70: 588-94.

Sarker SA, Casswall TH, Mahalanabis D, et al. Úspěšná léčba rotavirových průjmů u dětí s imunoglobulinu z imunizované mleziva skotu. Pediatr Infect Dis J 199; 17: 1149-1154.

Shing CM, Jenkins DG, Stevenson L, Coombes JS. Vliv kolostrum suplementace na sportovní výkon ve vysoce trénované cyklisty. Br J Sports Med 200; 40: 797-801.

Tacket CO, Binion SB, Bostwick E, et al. Účinnost kravského mléka imunoglobulinu koncentrátu v prevenci onemocnění po Shigella flexneri výzvu. Am J Med Trop Hyg 199; 47: 276-83.

Tacket CO, Lošonský G, Link H, et al. Ochrana mléka imunoglobulinu koncentrát proti orální čelenži enterotoxigenní Escherichia coli. N Engl J Med 198; 318: 1240-3.

Tacket CO, Lošonský G, Livio S, et al. Nedostatek profylaktické účinnosti enterosolventním povlakem hovězího hyperimunní mléčného výrobku proti enterotoxigenní Escherichia coli výzvy podané během standardním jídle. J Infect Dis 199; 180: 2056-9.

Tzipori S, D Roberton, Chapman C. Prominutí průjmu způsobeného kryptosporidióz v imunodeficitní dítě léčeni mleziva hyperimunní skotu. Br Med J 198; 293: 1276 až 7 ..

Ylitalo S, Uhari M, Rasi S, et al. Rotavirové protilátek v léčbě akutní gastroenteritidy Rotavirové. Acta Paediatr 199; 87: 264-7.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese