bolesti zad a sex

Když přijde na váš sexuální život, dolní části zad může mít závažný dopad. Můžete začít vyhýbat ložnice střetnutí kvůli obavám z spouštění více bolesti, a je-li váš partner dostane žádné vysvětlení pro svou zdánlivou ztrátu zájmu, váš vztah může cítit napjatý, taky.

To je důvod, proč lidé s chronickou bolestí zad by měla přinést sexuální problémy do otevřeného prostoru, se svým partnerem a s pochopením lékařem, který může pomoci, říká Michael R. Marks, MD, MBA, mluvčí akademie ortopedických chirurgů.

Sexuální potíže bolesti zad “je pravděpodobně běžnější, než lékaři myslí a pro pacienty přiznat,” říká Marks. Je to stále tak trochu tabu, ale během 25 let praxe jako ortopedem, že se zabývá problematikou běžně se svými pacienty, říká.

Zatímco u několika pacientů se dobrovolně, že bolesti zad narušuje sexuální intimity, bude s největší ne pustit předmět, říká. “Myslím, že je tu spousta rozpaků o tom.” Ale mnoho z nich se ulevilo, aby mohl konečně mluvit o tom, říká Marks.

Přesto mnozí lékaři neptejte, jak říká, takže pacienti mohou muset učinit první krok. “Pokud váš lékař nemusí zcela vědět, jak se pustit předmět, je to v pořádku pro vás,” říká.

Ti, kteří mají sexuální problémy spojenými s chronickou bolestí zad mají často disku onemocnění nebo artritidu páteře, ale pacienti, kteří se zotavuje ze operaci zad může také bojovat.

Ale ne typ chronické bolesti zad pravidel se má aktivní sexuální život, říká Marks.

Co se týče bolesti zad a sexuálních obtíží mezi partnery, “Je to něco, co je opravdu důležité diskutovat,” říká Marks. Za ta léta, jeho pacienti mají svěřil, že se zdráhají říci své partnery, že nemohou mít sex, protože to bolí příliš mnoho, nebo že chtějí změnit dlouholeté sexuální pozice na zmírnění bolesti.

Chronické bolesti zad může také vést k náladovost nebo deprese. “Když jste v depresi, je těžké hrát,” říká Marks.

Pracovat; Exercisin; Spát v; každodenního života