blokované slzné kanálky – přehled témat

Slzy normálně odtékat z oka přes malé trubek zvaných slzné kanálky, které se táhnou z oka do nosu. V případě roztržení potrubí ucpe nebo neotevře, může slzy neodčerpá z oka správně. Potrubí může naplnit kapalinou a oteklé, zanícené a někdy infikované.

Porucha tenké tkáně na konci slzného kanálku k otevření normálně. To je nejčastější příčinou; infekce; Abnormální růst nosní kosti, která vyvíjí tlak na roztržení potrubí a uzavře ho; Uzavřené nebo nevyvinuté otvory v rozích očí, kde odvádějí slzy do slzných kanálků.

Většinu času, zablokoval slzné kanálky u dětí uklidit sami o sobě v průběhu prvního roku dítěte. Oni obvykle nemají žádný vliv na vizi dítěte nebo způsobit žádné trvalé problémy s očima.

Příčiny blokovaných slzných kanálků u dětí zahrnují

Blokované slzné kanálky může běžet v rodinách.

U dospělých, zablokovány slzné kanálky může být způsoben poraněním kosti nebo tkáně kolem očí nebo jiným poruchy, někdy v souvislosti se stárnutím. Například blokovány proti roztržení potrubí může mít za následek zesílením proti roztržení potrubí ostění, abnormální tkáně nebo struktury v nose, nebo problémy z chirurgického zákroku na nebo kolem nosu.