blokované slzné kanálky: dye zmizení zkoušku – přehled témat

Fluoresceinem barvivo vymizení zkouška se používá u dětí a dospělých, aby zjistil, zda slzy vypouštění obvykle od očí do nosu.

Jedna kapka speciální barvivo (fluorescein), nebo papírový pás, který obsahuje barvivo je umístěn mezi víčkem a okem; Po 10 až 15 minutách, doktor podívá do oka pomocí modrého světla. Světlo může detekovat velmi malé množství fluorescenčním barvivem. Lékař může také použít světlo se podívat do krku a uvnitř nosu.

Známky monoklem patří modřiny a otoky očních víček a měkkých tkání kolem zraněného oka, někdy doprovázené rozbitými krevních cév podél bílé oka, tzv subkonjunktivální krvácení; Zabarvení začíná hluboko fialové nebo modré, poté se může zapnout zelené nebo žluté dříve mizet, obvykle asi za týden.

Obě oči jsou obvykle testovány a porovnávány v průběhu tohoto testu, který se provádí po další zkoušky nejsou jasně ukázaly, že kanál je blokován.

Dítě může povyk a pláč během tohoto testu. Rodiče jsou často nuceni držet a uklidnit své dítě, zatímco on nebo ona je testován.