blokátory receptorů angiotenzinu II (ARB)

blokátory receptorů pro angiotensin II v kombinaci s diuretiky

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

blokátory receptorů pro angiotensin II inhibovat látku, která způsobuje zúžení krevních cév (sevřít). V důsledku toho je uvolnění krevních cév a rozšíření (dilatace), což usnadňuje průtok krve cévami, což snižuje krevní tlak. Tyto léky také zvyšují uvolňování vody a soli (sodné) do moči, což snižuje krevní tlak stejně.

Prevenci krevní cévy z zúžení přispívá ke zlepšení průtoku krve, což snižuje záložní krve do srdce a plic. To také snižuje tlak, který levé srdeční komory se musí čerpadlo proti.

blokátory receptorů pro angiotensin II působí také přímo na hormony, které regulují sodný a vodu rovnováhu.

blokátory receptorů angiotenzinu II mohou být použity k léčbě ischemickou chorobu srdeční, srdeční selhání, vysoký krevní tlak, nebo onemocnění ledvin.

Blokátor receptoru pro angiotenzin II (ARB), mohou být použity namísto enzymu (ACE), inhibitor angiotensin-konvertujícího, pokud nejste schopni snášet některé nežádoucí účinky inhibitoru ACE. ACE inhibitory mohou způsobit nepříjemný kašel. Tento kašel může být těžké pro některé lidi žít. Takže lékaři mohou předepsat ARB místo, protože ARB jsou méně pravděpodobné, že způsobí kašel.

ARB může snížit riziko úmrtí na srdeční selhání. ARB také snížit počet lidí trpících srdečním selháním, kteří potřebují jít do nemocnice. ARB bylo prokázáno, že práce, jakož i inhibitory ACE pro srdeční selhání. 1 ARB je méně pravděpodobné, že způsobí, že kašel, který je spojen s ACE inhibitory.

Pokud užíváte ARB, protože máte cukrovku a časné příznaky onemocnění ledvin nebo onemocnění ledvin mohou tyto léky zpomalit nebo zabránit dalšímu poškození ledvin. 2

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Informujte svého lékaře o všech ostatních léků, které užíváte, včetně lékařský předpis a volně prodejných léků. ARB může interagovat s jinými léky, jako léky proti bolesti NSAID (nesteroidní protizánětlivé drogy), antacid, doplňků draslíku, některé diuretika a lithia. Jestliže užíváte některý z těchto léků, poraďte se se svým lékařem dříve, než začnete ARB.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Tipy na brát léky na srdeční selhání, viz

Nepoužívejte tento lék, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět. Pokud potřebujete používat tento lék, poraďte se se svým lékařem o tom, jak lze zabránit otěhotnění.

Ty budou pravděpodobně mít pravidelné krevní testy sledovat, jak je lék pracuje ve vašem těle a zjistit, zda tento lék způsobuje problémy.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

McKelvie R (2011). Srdeční selhání, datum hledání srpna 2010. BMJ Clinical Evidence. K dispozici on-line: http: //www.clinicalevidence.

Léky na vysoký krevní tlak (2009). Pokyny pro zacházení ze strany Medical Letter, 7 (77): 1-10.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologie, Electrophysiolog; Margaret Hetherington, PHM, BSC – Lékárna

6.08.2014

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka.

Závratě nebo točení hlavy; Sinus problémy, jako je ucpaný nos nebo rýma; žaludeční potíže.