bipolární porucha a podpora rodiny: jak říct ostatním o své bipolární

Bipolární porucha může dát obrovskou zátěž pro vztahy s rodinou a přáteli. Když jste v depresi, může se izolovat se od lidí, kteří se starají o vás. Když jste s manickou nebo hypomanický, můžete vystrašit nebo odcizit je.

Bipolární porucha, známá také jako maniodepresivní psychóza, je onemocnění, při kterém má člověk období vysoké nálady a energie a jiných obdobích deprese. Lidé s diagnózou bipolární poruchou obvykle mají jeden nebo více depresivních epizod spolu s jedním nebo více manických nebo smíšených epizod; Bipolární mánie je prodloužený stav (alespoň jeden týden po druhém), extrémní euforie nebo neklid doprovázeno nadměrnou energii. Příznaky napadení manických “maxim” patří zvýšená energie, závodní myšlenky a rychle …

ZDROJ; Diagnostický a statistický manuál mentálních poruch, čtvrté vydání, revize textu. Washington, D.C. .: Psychiatric Association, 2000. národů Voice na duševní chorobou. Deprese a bipolární Support Alliance (DBSA). Psychiatric Association. National Institute of Mental Health. Practice Guideline pro léčbu pacientů s bipolární poruchou, 2002. Ve spolupráci s Cleveland Clinic: bipolární poruchou. Muller-Oerlinghausen, B. The Lancet, 19 leden 2002, vol 359: pp 241-247. Kaufman, K. Annals of klinické psychiatrie. Června, 2003, vol 15: 81 až 83 pp. Compton, M. Deprese a bipolární poruchy, Medicine ACP.

Vychovávat rodinu a kolegy. Vaši přátelé a rodina nemusí vědět mnoho o bipolární poruchou, nebo mohou mít mnoho špatných dojmů. Vysvětlit, co to je a jak to ovlivní vás. Mluvit o své bipolární léčby. Bohužel, někteří lidé mohou být skeptický nebo nesympatický. Zálohovat sami s brožury nebo výtisků, které jim můžeme poskytnout. Řekni jim, že budete potřebovat jejich pomoc dobře pobytu; Vytvořit podpůrný tým. Je zřejmé, že nemusíte říct všichni víte o své bipolární poruchou. Ale také neměli spoléhat pouze na jednu osobu. Je mnohem lepší mít řadu lidí, se můžete obrátit v případě krize, nebo když budete potřebovat pomoc (například při dopravě nebo na péče o děti, zatímco jdete na schůzku u lékaře). Umístění veškerou zodpovědnost na jednu osobu je prostě příliš mnoho; Naplánovat. Musíte uznat, že během epizody mánie nebo deprese, může dojít k narušení váš úsudek. Dalo by se skutečně těžit z lidí, kteří hledají pro vás. Ale milovaní Také je potřeba dávat pozor, aby se zasadila příliš tvrdý. Nechcete, aby pocit, že každý pohyb uděláte se kontrola týká. Takže si zacvičit zřetelné hranice. Rozhodnout, jak často přátelé a rodina by měla zkontrolovat a co dělat, když věci jsou stále mimo kontrolu. Stanete-li se maniakální, možná budete souhlasit, že vaši blízcí shladila klíčky od auta nebo kreditní karty, takže si nemusíte dělat nic bezohledné. Stanete-li se sebevražednými sklony, ale jistě potřebují vědět, jak se dostat naléhavou pomoc. Přijít s výslovným plánu učiní každý cítit lépe; Poslouchat. Po tom všem, že jste prošli, pravděpodobně nebudete chtít slyšet obavy z vaší rodiny a přátel. Ale faktem je, že mají bipolární porucha nemá vliv na lidi kolem sebe. Během manické nebo depresivní fáze, může mít rozrušení lidí, které vás zajímají. A tak se snaží slyšet ven a vidět věci z jejich úhlu pohledu. Pokud jste se zranit lidi, omlouvám se. Ujistí o tom, že jste nechtěl chovat jako vy, a zdůrazňují, že jste stále zacházení; Promluvte si se svými dětmi. Máte-li děti, měli byste najít způsob, jak jim říct, co se děje. Jsou to pravděpodobně pocit, že něco není v pořádku stejně, jejich udržování v temnotě mohl jen dělat to děsivější. Vysvětlit, bipolární poruchy a to způsobem, který je vhodný pro jejich věk. Řekněme, že je to nemoc, která ovlivňuje náladu, ale že jste stále zacházení s ním; Dosáhnout. Bipolární porucha může dělat vztahy těžké. Když jste v depresi, můžete chtít ustoupit od světa. Pokud jste právě vyšel z manické fáze, pravděpodobně nebudete chtít setkat se s lidmi, kterým jste špatně zacházeno. Ať tak či onak, je to snadné nechat některé přátelství proklouznout mezi prsty. Nedovolte, aby se to stalo. Přinutit se dát dohromady s ostatními lidmi, i když to může být těžké na prvním místě. Oddělovací sami je to nejhorší, co můžete udělat.