biotin: doplnění údajů z

Biotin je koenzym a vitamin B. To je také známý jako vitamín H. Jako doplněk, biotin je někdy používán k léčbě cukrovky, lámání nehtů, a dalších podmínek.

Biotin hraje klíčovou roli v těle. Podporuje zdraví kůže, nervů, trávicího ústrojí, metabolismu a buněk. Biotin může také pomoci k léčbě některých typů nervové patologie, jako je periferní neuropatie, která může vyplývat z selhání ledvin nebo cukrovka.

Biotin doplňky byly studovány v léčbě řady podmínek. U pacientů s diabetem typu 2, brzy výzkum naznačuje, že kombinace biotinu a chrómu, může zvýšit hladinu cukru v krvi. Na jeho vlastní, biotin může snížit inzulínové rezistence a nervové příznaky, spojené s diabetes mellitus 2. typu. Další výzkum je třeba udělat. Některé předběžné důkazy naznačují, že biotin by mohly přispět k posílení lámavé nehty. Další využití biotinu – za podmínky, jako kolébka čepice, hepatitida, vypadávání vlasů, a deprese – nejsou podporovány nebo netestované.

Nicméně, většina lidí nepotřebují biotin doplňky. Dostáváme biotin v potravinách přirozeně. Naše těla také recyklovat biotin jsme se již používá. Genuine nedostatek biotin je poměrně vzácné.

Těhotné ženy někdy mají nízkou hladinu biotinu, takže některé trvat biotin doplňky. Přínosy a rizika nejsou jasné.

Institut of Medicine stanovila adekvátní příjem (AI) pro biotin. Získání této částky ze stravy, s nebo bez doplňků, by mělo stačit pro podporu dobrého zdraví.

Používám kupón; I koupit značková prodejna; I nakupovat v diskontních prodejen; Neberu vitamíny nebo doplňky stravy

V závislosti na vašem případě, Váš lékař může doporučit vyšší dávky. Pro diabetes, například, jedna studie používají 2 mg v kombinaci s 600 mikrogramy chrómu.

I při vysokých úrovních, biotin se zdá být poměrně bezpečné. Výzkumníci nevědí, na jakou dávku biotinu se může začít představovat zdravotní rizika.