biologická léčba k léčbě rakoviny prsu

Biologická léčba využívá tělu vlastní imunitní systém k cíli a bojovat buňky rakoviny prsu.

Když jste poprvé diagnostikována rakovina prsu, vše, co můžete přemýšlet o tom, je “Mám umřu?” Ale jakmile začnete učit žít s diagnózou rakoviny, začnete přemýšlet o jiných věcech, jako je “Co budu vypadat jako plešatý?” Může to znít povrchní, ale požádat kterýkoli rakoviny prsu přežil a ona vám řeknu, že si myslela, hodně o tom, zda marnotratnost na té skutečné lidské vlasy paruku, nebo co ona vypadat v plavkách; Dobrý pocit, jak se díváte, je důležitou součástí dobrý pocit …

Trastuzumab je léčba v první linii HER2-pozitivním karcinomem prsu v kombinaci s chemoterapií léky. Trastuzumab se může také být použita samostatně, po neomezenou dobu, za HER2 pozitivního metastatického karcinomu prsu.

Pertuzumab (Perjeta) je další monoklonální protilátka schválen pro léčbu HER2-pozitivním karcinomem prsu, nebo u pacientů, kteří potřebují neo-adjuvantní léčba (léčba před chirurgickým zákrokem). To je schválen pro použití v kombinaci s trastuzumabem a chemoterapii docetaxel (Taxotere).

Další lék pro pacienty s HER2-pozitivním onemocněním je lapatinib (Tykerb). Funguje u pacientů s HER2-pozitivní, když trastuzumab již není účinná. Používá se v kombinaci s kapecitabinem (Xeloda), letrozol (Femara), nebo trastuzumabem.

Ado- trastuzumab emtansine (Kadcyla) je lék používaný u pacientů, kteří mají metastázy a již přijatá trastuzumabem a třídu chemoterapeutických léčiv zvaných taxany, které se běžně používají k léčbě rakoviny prsu. Tyto léky mohou být použity společně nebo odděleně.

Jiné typy protilátek jsou zkoumány pro boj s rakovinou a zahrnují

Před zahájením léčby, vytisknout na tyto otázky se ptát, které vám pomohou lépe pochopit svou péči.

Také vidět, následné péče po skončení léčby.