biguanidy (metformin) pro Prediabetes a 2. typu diabetu

diabetes Trends

Někdy metformin je v kombinaci s jinými léky, diabetes v jedné tabletě. Například

Biguanidy nižší hladiny cukru v krvi tím,

Metformin nezpůsobuje slinivku k produkci většího množství inzulinu. Nemělo by způsobit nízkou hladinu krevního cukru (hypoglykémie) nebo přibývání na váze, pokud se užívá v kombinaci s léky, které dělají. Někteří lidé mohou zhubnout při spuštění tohoto léku.

Tyto léky se používají k léčbě inzulínové rezistence jsou společné pro lidi s prediabetes, diabetes 2. typu a syndrom polycystických vaječníků.

Diabetes 2. typu je onemocnění, které může zhoršit v průběhu času, takže léky mohou potřebovat změnit.

Diabetes léky fungují nejlépe pro lidi, kteří jsou aktivní a jíst zdravé potraviny. Studie ukázaly, že metformin snižuje hemoglobin A1c o 1% až 2%. 1

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte

Snížení množství cukru vyrobeného v játrech; Zvýšení množství cukru absorbované svalovými buňkami; Klesající tělo potřebuje pro inzulín.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Když se člověk začne užívat metformin, je dávka obvykle postupně zvyšuje, aby se zabránilo nežádoucí účinky. Můžete také snížit nevolnost tím, že tento přípravek s jídlem.

V průběhu doby, hladiny vitaminu B12 může snížit u některých lidí, kteří se metformin. Pokud jste užíval metformin po dobu delší než několik let, poraďte se se svým lékařem o získání test vitamin B12.

Laktátová acidóza se může vyskytnout u lidí, kteří mají onemocněním ledvin nebo selhání jater, mají nízké hladiny kyslíku v krvi (hypoxie), zneužívání alkoholu, máte závažnou infekci, nebo jsou dehydrované. To může také dojít v případě, že je metformin užívat, jestliže osoba má chirurgický zákrok nebo X-ray studie, které používají barvivo. Ujistěte se, že všichni vaši lékaři vědět, že tento lék, pokud potřebujete test, který zahrnuje použití barviva nebo pokud máte operaci. Možná se budete muset dočasně zastavit užívání metformin.

Ženy, které ukončily menstruovat, než začnou užívat metformin mohou začít znovu menstruovat a může otěhotnět.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Inzucchi SE, et al. (2012). Řízení hyperglykémie u cukrovky typu 2: Přístup na pacienta. Diabetes Care, 35 (6): 1364-1379.

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; David C. W. Lau, MD, PhD, FRCPC – Endocrinology

14.listopadu 2014

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka; Příznaky laktátové acidózy, jako je zrychlené dýchání, nadměrné pocení, chladné a vlhká pokožka, voňavého dechu, bolest břicha, nevolnost nebo zvracení, a / nebo zmatenost.

Dočasná nevolnost a / nebo průjem; Ztráta chuti k jídlu; Zvýšená břicha plyn; Kovová chuť v ústech.