benigní hyperplazie prostaty (BPH) -medications

Léky se někdy používají k pomoci zmírnit nepříjemné, středně těžké až těžké problémy s močením způsobených benigní hyperplazie prostaty (BHP). Pokud přestanete užívat lék, mohou se tyto příznaky obvykle vrátí.

Obecně lze říci, že nežádoucí účinky nejčastěji používaných léků jsou minimální. A nežádoucí účinky zastavit, když jste přestal užívat lék.

Alfa-blokátory a inhibitory 5-alfa reduktázy, působí na různé tkáně prostaty. Jak moc jsou vaše symptomy zlepší, může záviset na kterém je tkáň přispívá nejvíce příznaků. Žádný z těchto léků práce pro každého.

Léčivé přípravky používané k léčbě inkontinence moči a hyperaktivního měchýře může pomoci příznaky BPH, taky. A mužů s BHP může mít více močové problémy.

Alfa-blokátory, jako je například terazosin (Hytrin), zmírnění příznaků během několika týdnů, ale ne zastavit proces zvětšení prostaty; Inhibitory 5-alfa reduktázy, jako je dutasterid (Avodart) nebo finasterid (Proscar), může snížit velikost zvětšenou prostatou, ale může trvat 6 měsíců nebo více ukázat žádný vliv na symptomy; Pomocí kombinace alfa-blokátor s 5-alfa inhibitoru reduktázy dlouhodobém horizontu může pomoci vaše příznaky více než jeden z těchto přípravků samostatně. ; Fosfodiesterázy-5 (PDE-5) inhibitory, jako je tadalafil (Cialis), může pomoci snížit příznaky BPH, zda máte nebo nemáte problémy s erekcí. Inhibitory PDE-5, jsou dobře známé léky na potíže s erekcí. 4