bazaliom: příčiny, příznaky, léčba a další

bazaliom je rakovina, která roste na části své kůži, které se dostanou hodně sluníčka. Je přirozené cítit strach, když vás lékař řekne, že to máte, ale mějte na paměti, že je to nejméně rizikové typy rakoviny kůže. Tak dlouho, jak jste to chytit brzy, můžete si být vyléčen.

Tato rakovina je nepravděpodobný šířit se od pokožky do dalších částí těla, ale to se může pohybovat v okolí do kosti nebo jiné tkáně pod kůží. Několik léčby může udržet tak nestalo a zbavit se rakoviny.

Nádory začínají jako malé lesklé nárazy, obvykle na nose nebo jiných částí obličeje. Ale můžete dostat je na jakoukoliv část těla, včetně vaší trupu, nohou a paží. Pokud máte světlou pleť, máte větší šanci dostat rakovinu kůže.

bazaliom obvykle roste velmi pomalu a často neukáže na mnoho let po intenzivním nebo dlouhodobém pobytu na slunci. Můžete si jej v mladším věku, pokud jste vystaveni hodně sluníčka nebo používání solárií.

Ultrafialové záření (UV) záření ze slunce nebo ze solária jsou hlavní příčinou karcinomu bazálních buněk.

Při UV paprsky zasáhnout kůži, v průběhu času, mohou poškodit DNA v kožních buňkách. DNA obsahuje kód pro způsob, jakým tyto buňky rostou. V průběhu času, poškození DNA, mohou způsobit rakovinu tvořit. Tento proces trvá mnoho let.

bazaliom může vypadat jinak. Můžete si všimnout, růst kůže ve tvaru kopule, která má krevní cévy v něm. To může být růžová, hnědá nebo černá.

Nejprve se bazaliom přijde jako malý “perleťový” bouli, která vypadá jako masově zbarvený krtka nebo pupínek, který nejde daleko. Někdy se tyto porosty může vypadat tma. Nebo můžete také vidět lesklé růžové nebo červené skvrny, které jsou mírně šupinatá.

Dalším příznakem dát pozor je voskový, těžko růst o pleť.

Bazálních buněk karcinomů jsou také křehké a mohou snadno krvácejí.