back řešení bolesti: cvičení a pohybové terapie

Melinda Ratini, DO, M; dne 27. června 2015

Být aktivní, je dobré pro každého, i když máte bolesti zad. Získáte silnější a cítit se lépe, pokud zvolíte správnou činnost.

Možná budete potřebovat jinou léčbu pro bolesti zad, protože samotné cvičení není dost pro každého. Ale budování své síly, zejména ve svalech, které podporují záda, je stále dobrý nápad.

Začněte tím, že žádá svého lékaře, jaké činnosti bude pro vás to pravé. Pokud pracujete s trenérem nebo si třídu, ať váš učitel nebo trenér vědět o vaší bolesti zad. A ujistit se, že pochopili žádné limity, které máte na to, co můžete udělat.

Zde jsou některé z nejběžnějších přístupů lidé používají k získání nebo zůstat aktivní

Alexander technika. Nejedná se o propocené cvičení. Je to koncept, který pomáhá zlepšit vaši rovnováhu, držení těla a pohyb, jak si práci zmírnit napětí ve vašem těle. Jedna studie zjistila, že se omezila bolest a postižení u lidí s nízkou bolesti zad.

Metoda Feldenkrais. Stejně jako Alexander technice, způsob Feldenkrais je řada jemných, řízených pohybů, které se zaměřují na rovnováhu a pružnost. Můžete se přihlásit do tříd skupiny nebo sezení one-on-one, které posílí vaše uvědomění si svého těla a rozšířit způsoby, jak se pohybují. Několik malých studií bylo zjištěno, že tato metoda může pomoci s bolestí zad.

Pilates. Je to všechno o své klíčové svaly, včetně vašeho ABS a zádových svalů. Některé pohyby mohou být příliš intenzivní pro lidi s bolestmi zad. Ale cvičení založené na Pilates jsou obyčejná forma rehabilitace. Pilates vlastně začal jako forma fyzikální terapie. Přehled studií zjistilo, že Pilates založené na cvičení pomohlo snížit bolest dolní části zad pro některé lidi.

Protahování a silový trénink. Cílem je, aby se stala pružnější a silnější, takže můžete procházet svůj den bez bolesti. Jedna studie zjistila, že typické protahovací cvičení v kombinaci s silový trénink pomoci s bolestí zad.

Tai chi. Toto čínské bojové umění zahrnuje pomalé, jemné úseky a pohyby. V jedné studii, lidé, kteří se tai chi po dobu 10 týdnů snížit jejich bolesti zad o 25%.

Jóga. Mnohé studie ukazují, že jóga může pomoci s mírným bolesti zad a deprese.

ZDROJE

Rada na cvičení: “Co je Alexander technika a Feldenkrais metoda?”

Artritida nadace: artritida Dnes: “Tai Chi Zobrazeny pro snadnou bolesti zad.”

Balanced Body: “Pilates Origins.”

Steven P. Cohen, MD, profesor, Oddělení anesteziologie a intenzivní péče medicíny, divize medicíny bolesti, Johns Hopkins School of Medicine, Baltimor; ředitel of Pain výzkumu, armády Waltera Reeda zdravotní centrum, Washington D.C.

Lim, E. Journal of ortopedie a sportovní fyzikální terapie, 2011.

Malý, P. BMJ 2008.

Národní centrum pro doplňkové a alternativní medicíny: “Pro Low-bolesti zad, jóga účinnější než samoobsluze ale ne Protahování.”

Národní centrum pro doplňkové a alternativní medicíny: “Iyengar Jóga pro Chronic Low-bolesti zad ukazuje slibné výsledky.”

Národní institut neurologických nepořádků a mrtvice: “. Dolní části zad informačního listu”

Sherman, K. Archives of Internal Medicine 2011.

Lynn R. Webster MD, nově zvolený prezident Akademie bolesti medicíny; Lékařský ředitel Lifetree Clinical Research, Salt Lake City, Utah.