AZILECT: Používá, dávkování, nežádoucí účinky a interakce

Co je Azilect?

AZILECT se používá k léčbě příznaků Parkinsonovy choroby (ztuhlost, třes, křeče, špatná kontrola sval).

AZILECT se někdy používá s dalším léčivem levodopa.

Mnoho léků může komunikovat s AZILECT by neměly být používány současně. Lékař může potřebovat změnit svůj léčebný plán, pokud používáte některý z následujících léků: cyklobenzaprin (sval relaxer), dextromethorfan (lék proti kašli), meperidinem (demerol), metadon, třezalku, nebo tramadol.

Důležitá informace

Nepoužívejte AZILECT, pokud jste použili jiný inhibitor MAO v posledních 14 dnech. Nebezpečným lékové interakce může dojít. MAO inhibitory zahrnují isokarboxazid, linezolid, methylenovou modří injekce, fenelzin, selegilin, tranylcypromin, a další.

Dříve než začnete užívat AZILECT, svého lékaře, pokud máte onemocnění jater.

Existuje mnoho dalších léků, které mohou způsobit vážné zdravotní problémy, pokud si je vzít spolu s Azilect. Informujte svého lékaře o všech léků, které používáte. To zahrnuje předpis, over-the-counter, vitamín, a bylinné přípravky. Nezačínejte nové léky bez vědomí svého lékaře. Vede seznam všech vašich léků a ukázat, že na všechny poskytovatele zdravotní péče, kteří vás léčí. I když tento lék a po dobu 2 týdnů po ukončení jeho užívání, nemusí být schopni jíst některé druhy sýrů. Postupujte podle pokynů svého lékaře. Rasagilin může poškodit vaše myšlení nebo reakcí. Buďte opatrní, pokud budete řídit nebo dělat něco, co vyžaduje, abyste byli ve střehu.

Ty by neměly užívat AZILECT, pokud jste alergičtí na rasagilin.

Před přijetím AZILECT

Mnoho léků může komunikovat s rasagilinu a neměly by být používány současně. Lékař může potřebovat změnit svůj léčebný plán, pokud používáte některý z následujících léků

cyklobenzaprin (sval relaxer)

dextromethorphan (obsažené v mnoha over-the-counter léky proti kašli)

meperidin (demerol)

methadon

Třezalka tečkovaná; nebo

tramadol (Ultram, ultracet).

Nepoužívejte AZILECT, pokud jste použili jiný inhibitor MAO v posledních 14 dnech. Nebezpečným lékové interakce může dojít. MAO inhibitory zahrnují isokarboxazid, linezolid, methylenovou modří injekce, fenelzin, selegilin, tranylcypromin, a další.

Aby se ujistil, rasagilin je pro vás bezpečné, svého lékaře, pokud máte

vysoký nebo nízký krevní tlak

Nemoc jater

pokud budete mít antidepresivum; nebo

jestliže užíváte ciprofloxacin (antibiotikum).

Lidé s Parkinsonovou chorobou mohou mít vyšší riziko rakoviny kůže (melanomu). Promluvte si se svým lékařem o tomto riziku a co kůže příznaky se dívat na.

Není známo, zda přípravek Azilect se poškodit nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět při užívání tohoto léku.

Není známo, zda rasagilin přechází do mateřského mléka, nebo pokud by to mohlo ublížit ošetřovatelství dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Vezměte AZILECT přesně podle pokynů svého lékaře. Postupujte podle všech pokynů na předpis štítku. Lékař může občas změnit své dávky, aby se ujistil, dostanete nejlepší výsledky. Neužívejte tento lék ve větších či menších množstvích, nebo po dobu delší, než bylo doporučeno.

Dávka léku může být odlišné, pokud užíváte AZILECT sám, než když se tento lék užívá s jinými léky s Parkinsonovou nemocí. Postupujte podle pokynů dávkování lékaře velmi opatrně.

Azilect je jen část úplného programu léčby, která může zahrnovat dietní plán pro vás vytvořili svým lékařem nebo nutričním poradcem.

Jak bych měl užívat AZILECT?

Zavolejte svého lékaře, pokud příznaky Parkinsonovy nezlepší, nebo pokud se zhorší při použití přípravku AZILECT.

Nepřestávejte tento přípravek používat najednou, nebo byste mohli mít nepříjemné abstinenční příznaky. Zeptejte se svého lékaře, jak bezpečně zastavit tento přípravek používat.

Skladovat při pokojové teplotě mimo dosah vlhkosti a tepla.

Obvyklá dávka pro dospělé k léčbě Parkinsonovy nemoci

monoterapie; Doporučená dávka: 1 mg orálně jednou denně; Doplněk terapie; Počáteční dávka (u pacientů na současném levodopy): 0,5 mg orálně jednou denně; Počáteční dávka (u pacientů, kteří na současném levodopy): 1 mg orálně jednou denně; Udržovací dávka: 0,5 mg až 1 mg orálně jednou denně; Maximální dávka: 1 mg orálně jednou denně; Poznámky: Může být použita jako součást kombinované terapie u pacientů na levodopou, s nebo bez dalších léků používaných k léčbě Parkinsonovy choroby.

Vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte zapomenutou dávku, pokud je již téměř čas na další plánované dávce. Neužívejte další lék, který tvoří zapomenutou dávku.

Předávkování symptomy mohou zahrnovat ospalost, závratě, silné bolesti hlavy, halucinace, pocit neklidu nebo podrážděnosti, rychlé a nerovnoměrné srdeční frekvence, svalové křeče, pocení, studený nebo vlhká pokožka, mělké dýchání, mdloby, nebo zabavení (křeče).

Azilect může poškodit vaše myšlení nebo reakcí. Vyhnout se řízení nebo obsluze strojů, dokud nebudete vědět, jak tento lék vám bude mít vliv. Vyhněte se příliš rychle ze sedu nebo lehu, nebo můžete pociťovat závrať. Vstávat pomalu a uklidnit sám sebe, aby se zabránilo pádu.

Pití alkoholu může zvýšit některé vedlejší účinky rasagilinu.

Se také vyhnout jíst potraviny, které jsou bohaté na tyramin, například ve věku sýry, zakysané smetany, jogurt, avokádo, banány, sójové omáčky a feferonky či jiných sušených mas. Jíst tyramin zatímco užíváte Azilect může zvyšovat krevní tlak na nebezpečnou úroveň, která by mohla způsobit život ohrožující nežádoucí účinky.

Získat naléhavou lékařskou pomoc, pokud máte některý z těchto příznaků alergickou reakci na Azilect: úlů; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Azilect informace o dávkování

Přestat používat AZILECT a zavolejte lékaře najednou, pokud máte

Co se stane, když vynecháte dávku?

extrémní ospalost, náhlé usnutí, a to i poté, co cítil upozornění

neobvyklé změny nálady nebo chování

Co se stane, když jsem předávkování?

lehká hlava pocit, jako byste mohli projít ven

zhoršení příznaků Parkinsonovy choroby (zejména nekontrolované pohyby svalů); nebo

nebezpečně vysoký krevní tlak – silné bolesti hlavy, rozmazané vidění, bušení v oblasti krku nebo na uších, krvácení z nosu, úzkost, zmatenost, silná bolest na hrudi, dušnost, nepravidelný srdeční tep, záchvaty.

Co bych měl vyhnout se přitom AZILECT?

U některých pacientů užívajících AZILECT s levodopou se během normálních denních aktivit, jako je pracovní, mluvit, jíst, nebo při jízdě usnul. Informujte svého lékaře, pokud máte nějaké problémy s denní spavost nebo ospalost.

Možná jste se zvýšily sexuální touhy, neobvyklé nutkání Gamble, nebo jiné intenzivní nutkání při užívání tohoto léku. Promluvte si se svým lékařem, pokud k tomu dojde.

Časté AZILECT nežádoucí účinky mohou zahrnovat

závratě, ospalost

problémy se spánkem (nespavost), podivné sny

depresivní nálada

žaludeční nevolnost, nevolnost, zvracení, bolest břicha

ztráta chuti k jídlu, úbytek tělesné hmotnosti

zácpa

bolesti kloubů nebo ztuhlost

otoky rukou nebo nohou

sucho v ústech, kašel; nebo

chřipkové příznaky (horečka, zimnice, bolesti celého těla).

Vezmeme-AZILECT zatímco užíváte antidepresiva mohou způsobit vysoké hladiny serotoninu v těle. Příznaky tohoto stavu patří agitace, halucinace, horečka, rychlý srdeční tep, abnormálně zvýšené reflexy, nevolnost, zvracení, průjem, ztráta koordinace a omdlévání. Informujte svého lékaře, pokud jste v průběhu 2 týdnů přijata antidepresivum dříve, než začnete AZILECT.

Užívání přípravku AZILECT s jinými léky, které vás ospalost může zhoršit tento účinek. před užitím tohoto léku s prášek na spaní, omamné bolesti léky, svalové relaxer, nebo lék na úzkost nebo záchvaty zeptejte se svého lékaře.

Mnoho léků může komunikovat s rasagilinu, a některé léky by neměly být používány společně. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny a bylinné produkty. Ne všechny možné interakce jsou uvedeny v tomto průvodci léky. Informujte svého lékaře o všech lécích, které používáte, a ty, které spustit nebo přestat používat během léčby přípravkem Azilect. Dát seznam všech svých léků na všechny poskytovatele zdravotní péče, kteří vás léčí.

4.01.2014-12-19, 03:16:43

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na vládu

AZILECT nežádoucí účinky

Parkinsonova choroba Exelon, ropinirol, benztropine, Sinemet, pramipexol, karbidopa / levodopa, amantadin, Requip, Mirapex, Cogentin, rivastigmin, bromokriptin, trihexyfenidyl, Artane, selegilin, Rytary, Neupro, entakapon, Stalevo, rulík, biperidenem, Symmetrel, rasagilin, Parlodel

Jaké jiné léky ovlivní AZILECT?

AZILECT (rasagilin)