atractylodes: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

AMK, ATR, Atractylenolide, AtractylĂnolide, Atractylis lancea, Atractylis ovata, Atractylode Blanc, Atractylode Gris, Atractylodes chinensis, Atractylodes japonica, Atractylodes lancea, Atractylodes macrocephala, Atractylodes ovata, Atractylodis ..; Viz Všechny názvy AMK, ATR, Atractylenolide, AtractylĂnolide, Atractylis lancea, Atractylis ovata, Atractylode Blanc, Atractylode Gris, Atractylodes chinensis, Atractylodes japonica, Atractylodes lancea, Atractylodes macrocephala, Atractylodes ovata, Atractylodis Radix, Bai Zhu Bai-Zhu Atractylodes, Byaki jutsu, Cang Zhu, Cangzhu, Chang Zhe, Jutsu, Paekch’ul, Red Atractylodes, Rhizoma Atractylodis, Rhizoma Atractylodis Macroce, Rhizoma Atractylodis Macrocephalae, Oddenek d’Atractylode, So-Jutsu, White Atractylodes, White Atractylodis; Anonymní

Atractylodes je rostlina. Lidé používají kořen, aby lék; Atractylodes se používá pro zažívací potíže, bolesti břicha, nadýmání, zadržování tekutin v těle, průjem, ztráta chuti k jídlu, úbytek tělesné hmotnosti v důsledku rakoviny, alergií na roztoče a bolesti kloubů (revmatismus); Atractylodes se používá spolu s jinými bylinami v tradiční čínské medicíny (TCM) pro léčení rakoviny plic (ninjin-yoei-k) a komplikace dialýzy, mechanický způsob pro € ścleaning krev â € t, kdy ledviny selhaly (shenling baizhu san ).

Chemické látky v atractylodes by mohlo zlepšit funkci trávicího traktu a zmírnit bolest a otok (zánět).

Nedostatečná Evidence fo; Ztráta chuti k jídlu. Rozvoj Výzkum ukazuje, že přijetím čištěné atractylodes složku s názvem atractylenolide Zdá se, že zlepšení chuti k jídlu u lidí, kteří přišli na váze kvůli rakovině žaludku; Bolest kloubů (revmatismus); Špatné trávení; Bolení břicha; nadýmání; Otok; Průjem; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost atractylodes k těmto účelům.

Atractylenolide, chemikálie nalezené v atractylodes, se zdá být bezpečný, pokud jsou užívány v příslušných množstvích (1,32 g denně) po krátkou dobu (až sedm týdnů). To může způsobit nevolnost, sucho v ústech, a zanechat pachuť v ústech; Není k dispozici dostatek informací, aby vědět, jestli ostatní atractylodes výrobky jsou bezpečné; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití atractylodes během těhotenství a kojení -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání; Alergie na ambrózie a související zařízení: Atractylodes může vyvolat alergickou reakci u lidí, kteří jsou citliví na čeledi Asteraceae / Compositae. Členové této rodiny patří ambrózie, chryzantémy, měsíčky, sedmikrásky, a mnoho dalších. Pokud trpíte alergiemi, ujistěte se, poraďte se se svým poskytovatelem zdravotní péče před přijetím atractylodes.

V současné době nemáme žádnou informaci o ATRACTYLODES interakce

Příslušná dávka atractylodes závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V této době není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro atractylodes. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Inagaki K, Y Komatsu, Sasaki H, et al. Kyselé polysacharidy z oddenku Atractylodes lancea jako ochranná zásady v Candida infikovaných myší. Planta Med 200; 67: 428-31.

Jang MH, Shin MC, Kim YJ, et al. Atractylodes japonica potlačuje lipopolysacharidem stimulovaných výrazy inducibilní syntázy oxidu dusnatého a cyklooxygenázy-2 v RAW 264.7 makrofágy. Biol Pharm Bull 200; 27: 324-7.

Kamei T, Kumano H, Iwata K, et al. Účinek tradiční čínské předpis pro případ karcinomu plic. J Altern dodatek Med 200; 6: 557-9.

Kim HK, Yun YK, Ahn YJ. Toxicita atractylon a atractylenolide III identifikována v Atractylodes ovata oddenku na Dermatophagoides farinae a Dermatophagoides pteronyssinus. J Agric Food Chem 200; 55: 6027-31.

Kitajima J, Kamoshita A, Ishikawa T, et al. Glykosidy Atractylodes japonica. Chem Pharm Bull (Tokyo) 200; 51: 152-7.

Kitajima J, Kamoshita A, Ishikawa T, et al. Glykosidy Atractylodes lancea. Chem Pharm Bull (Tokyo) 200; 51: 673-8.

Kitajima J, Kamoshita A, Ishikawa T, et al. Glykosidy Atractylodes ovata. Chem Pharm Bull (Tokyo) 200; 51: 1106-8.

Lee JC, Lee KY, Syn YO, et al. Stimulující účinek na myších splenocytů glykoproteinů z bylinné medicíny Atractylodes macrocephala Koidz. Phytomedicine 200; 14: 390-5.

Li CQ, on LC, Jin JQ. Atractylenolide I a III atractylenolide inhibují lipopolysacharidy indukovanou TNF-alfa a produkce NO v makrofázích. Phytother Res 200; 21: 347-53.

Liambo W, Baotian C, Rengao Y, Huiqun L. Léčba komplikací způsobených peritoneální dialýzou chronického selhání ledvin s tradiční čínské medicíny. J Trad čínský Med 199; 19: 3-9.

Liu Y, Z Jia, Dong L, et al. V randomizované pilotní studie atractylenolide I u pacientů s rakovinou žaludku kachexie. Evid Based dodatek Alternativa Med 200; 5: 337-44.

Min BS, Kim YH, Tomiyama M, et al. Inhibiční účinky korejských závodů o aktivitách HIV-1. Phytother Res 200; 15: 481-6.

Nakai Y, Kido T, Hashimoto K, et al. Vliv oddenků Atractylodes lancea a jejích složek na zpoždění vyprazdňování žaludku. J Ethnopharmacol 200; 84: 51-5.

Nogami M, Moriura T, M Kubo, Tani T. Studie o původu, zpracování a kvalita surových drog. II. Farmakologické zhodnocení čínské surové droga “zhu” v experimentálním žaludečního vředu. (2). Inhibiční účinek extraktu z Atractylodes lancea na žaludeční sekreci. Chem Pharm Bull (Tokyo) 198; 34: 3854-60.

Prieto JM, Recio MC, Giner RM, et al. Vliv tradičních čínských protizánětlivých léčivých rostlin na leukocytů a krevních destiček funkcí. J Pharm Pharmacol 200; 55: 1275-1282.

Resch M, Heilmann J, Steigel A, Bauer R. další fenoly a polyacetylenes z oddenku Atractylodes lancea a jejich protizánětlivým účinkem. Planta Med 200; 67: 437-42.

Resch M, Steigel A, Chen ZL, Bauer R. 5-lipoxygenázy a cyklooxygenáza-1 inhibiční účinné látky z Atractylodes lancea. J Nat Prod 199; 61: 347-50.

Sakurai T, Sugawara H, Saito K, Kano Y. Účinky acetylenové sloučeniny z oddenku Atractylodes na experimentálních žaludečních vředů vyvolaných aktivních forem kyslíku. Biol Pharm Bull 199; 17: 1364-8.

Tsuneki H, Kobayashi S, Sekizaki N, et al. Antiangiogenní aktivita beta-eudesmol in vitro a in vivo. Eur J Pharmacol 200; 512: 105-15.

Wang CC, Chen LG, Yang LL. Cytotoxická aktivita sesquiterpenoids z Atractylodes ovata na leukémie buněčných linií. Planta Med 200; 68: 204-8.

Wang CC, Lin SY, Cheng HC, Hou WC. Pro-oxidant a cytotoxické aktivity atractylenolide I v lidských promyeloleukemic buněk HL-60. Food Chem Toxicol 200; 44: 1308-1315.

Wang KT, Chen LG, Yang LL, et al. Analýza sesquiterpenoids v procesech Atractylodes oddenky. Chem Pharm Bull 200; 55: 50-6.

Yamahara J, Matsuda H, Q Huang, Li Y, Fujimura H. střevní motility zvyšující účinek Atractylodes lancea oddenek. J Ethnopharmacol 199; 29: 341-4.

Yu KW, Kiyohara H, Matsumoto T, et al. Střevní imunitní systém modulaci polysacharidy z oddenku Atractylodes lancea. Planta Med 199; 64: 714-9.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese