astma v dospívající a dospělé symptomy

Mezi příznaky astmatu mohou být mírné nebo těžké. Můžete mít žádné příznaky, závažné příznaky každý den, nebo něco mezi tím. Jak často máte příznaky mohou také změnit. Příznaky astmatu mohou zahrnovat

Mnoho lidí má příznaky, které zhoršují v noci (noční astma), jako je kašel a dušnost.

Obecně platí, že probuzení v noci, protože dušnost nebo kašel je příznakem špatně kontrolovaným astmatem.

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované

Dušnost, která je pískavý zvuk různou hlasitost, který nastane, když dýchacích cest v plicích úzká; Kašel. To je jediný symptom u některých lidí; svírání na prsou; Dušnost, která je rychlá, mělké dýchání nebo potíže s dýcháním; Poruchy spánku, protože kašel nebo mají časovou dýchání pevný; Únavné rychle během cvičení.

Které mají za studena nebo jiný typ onemocnění dýchacích cest, obzvláště jeden způsobena virem, jako je například chřipka; Cvičení (cvičením indukované astma), a to zejména v případě, že vzduch je chladný a suchý; Expozice spouštěčů, jako je cigaretový kouř, znečištění ovzduší, roztoči nebo zvířecí srst; Být kolem chemikálií nebo jinými látkami používanými při práci (astma z povolání); Změny v hormony, například při startu menstruačního toku krve ženské nebo těhotenství; Užívání léků, jako je aspirin (kyselina acetylsalicylová indukované astma) nebo nesteroidní protizánětlivé léky.

da; Noc