astma v dospívající a dospělé – přehled témat

Toto téma obsahuje informace o astmatu u dospívajících a dospělých. Pokud hledáte informace o astmatu u dětí ve věku 12 a mladší, astmatu u dětí.

Astma způsobuje otok a zánět v dýchacích cestách, které vedou do plic. Když astma vzplane, dýchací cesty a dotáhnout se zúží. To vede vzduch z průchodu snadno a dělá to pro vás těžké dýchat. Tyto světlice-up jsou také nazývány astmatických záchvatů nebo exacerbace (řekněme “Ig zas-er-bay-straní”).

Astma postihuje lidi různě. Někteří lidé mají záchvaty astmatu pouze během alergické sezóny, nebo když dýchat studený vzduch, nebo když vykonávají. Jiní mají mnoho špatných útoky, které je poslat k lékaři často.

I když máte málo astmatické záchvaty, budete ještě potřebovat k léčbě astmatu. Otok a zánět dýchacích cest může vést k trvalým změnám v dýchacích cestách a poškodit plíce.

Mnoho lidí s astmatem žít aktivní a plnohodnotný život. I přesto, že astma je celoživotní onemocnění, může léčba ovládat a udržet si zdravý.

Odborníci přesně nevědí, co způsobuje astma. Ale tam jsou některé věci, které my víme,

Mezi příznaky astmatu mohou být mírné nebo těžké. Můžete mít mírné útoky tu a tam, nebo můžete mít závažné příznaky každý den. Nebo můžete mít něco mezi tím. Jak často máte příznaky mohou také změnit. Máte-li astma, můžete

Vaše příznaky mohou být ještě horší v noci.

Těžké astmatické záchvaty mohou být život ohrožující a potřebovalo pohotovostní ošetření.

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované

Astma běží v rodinách; Astma je mnohem častější u lidí, kteří mají alergie, i když ne všichni s alergiemi dostane astma. A ne každý s astmatem má alergii; Znečištění může způsobit astma nebo dělat to horší.

Sípání, což hlasitý nebo měkký pískavý zvuk, když dýcháte dovnitř a ven; Kašel hodně; Cítí tlak na hrudníku; Pocit, krátký dech; Mají problémy se spánkem, protože kašle nebo mají časovou těžce oddychoval; Rychle unaví během cvičení.

da; Noc