astma: převzetí svého astmatu

Při astmatickém záchvatu, dýchacích cest; bobtnat a úzká. To dělá to těžko dýchat. Astma je celoživotní proble; ale to nemusí omezovat program. Pokud budete mít zodpovědnost za své astma, vy ca; vést plný a aktivní život.

Použití astma akční plán také pomůže udržet přehled o; Vaše astma a vědí, jak dobře je léčba funguje.

Pokud se vám O; Vaše dítě byl nedávno diagnostikována, to může zdát jako existuje mnoho t; měj na paměti. Ale to, co musíte udělat, postarat se o svého astmatu ar; ve skutečnosti docela jednoduché. S trochou praxe, stanou se součástí vaší Norma; rutina.

Jak se postarat se o svého astmatu

Akční plán je založen na zóny, které jsou definovány podle vašich příznaků, Váš vrcholový průtok, nebo obojí. K dispozici jsou tři zóny: zelená, žlutá a červená. Váš akční plán vám řekne, co dělat, když jste v každé zóně.

Zkontrolujte, zda vaše příznaky nebo váš vrcholový průtok, nebo obojí, v pravidelných intervalech, a používat svůj akční plán vidět WHA; Zóna jste v Pokud máte žluté příznaky zóny, nebo pokud váš vrchol průtok klesne pod 80% z vás.; osobní rekord měření, sledovat svůj akční plán. T; zjistit, co 80% z vašeho osobního nejlepší měření je třeba násobit vás; osobní maximum Měření 0,80. Například, pokud vaše osobní rekordy špičky Flo; je 400, pak 80% z toho je 400 krát 0.80, což je 320. Chcete-li zjistit, jaký 50% O; Váš osobní rekord vrchol toku je znásobit své osobní nejlepší měření B; 0.50.

Udržujte své pravidelné následné schůzky. Durin; prohlídky, lékař zeptá, zda vaše příznaky nebo váš vrchol toku, nebo obojí, které se konalo Stead; zlepšila, nebo zhoršil. On nebo ona bude také požádat, pokud máte astma symptom; při cvičení nebo v noci. Tyto informace mohou pomoci váš lékař vědět, jestli vás; kategorie astma změnil, nebo pokud potřebujete Chang; léky nebo dávky.

Když jdete na svého lékaře

E. Gregory Thompson, MD – Vnitřní Medicin; Rohit K Katial, MD – Alergie a imunologie

9.9.2014

da; Noc

Take posouzení astma dostat akční plán Personalizované