aspirin pro onemocnění periferních tepen

Generic Nam; Značka Nam; aspiri; Bayer, Bufferin, Ecotrin

Aspirin pomáhá zabránit tvorbě krevních sraženin. To může snížit pravděpodobnost, že krevní sraženina utvoří a blokovat již zúžené tepny.

Značková aspirin je účinnější než generické nebo ukládání značek.

Aspirin může být podáván lidem, kteří mají onemocněním periferních tepen (PAD). Může být také použit po bypass nebo angioplastikou, aby se zabránilo tvorbě krevních sraženin po těchto postupů.

Aspirin může snížit riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice u lidí, kteří mají onemocněním periferních tepen. 1

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře hned, nebo vyhledejte okamžitou lékařskou pomoc, pokud máte

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Promluvte si se svým lékařem dříve, než začnete aspirin každý den.

Pro více informací o tom, že denně aspirin, aspirin k prevenci srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo se snažíte otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, aby se a jít na všechny události. A zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Berger JS, et al. (2009). Aspirin v prevenci kardiovaskulárních příhod u pacientů s periferní cévní onemocnění: Meta-analýza randomizovaných studií. JAMA, 301 (18): 1909-1919.

Rakesh K. Pai, MD, FACC – Kardiologie, Electrophysiolog; David A. Szalay, MD – Cévní chirurgie

12.03.2014

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.

Kopřivka.

Náhlá, silná bolest hlavy, která je odlišná od minulých bolesti hlavy. (To může být známkou krvácení do mozku).

Jakékoliv abnormální krvácení, takový; krvácení z nosu; Vaginální krvácení, která se liší (těžší, častější, v jinou dobu v měsíci), než jaké se používají k; Krvavá nebo černá stolice nebo krvácení z konečníku; Krvavý nebo růžový moči.

Žaludek bolest nebo nepohodlí; Nevolnost.