aspirin k prevenci srdečního infarktu a mozkové mrtvice – přehled témat

Aspirin, společný odlehčovací bolest, která byla v naší lékárničky pro více než sto let, má také talent na prevenci.

Měl bypass nebo angioplastiku; Prodělal mozkovou příhodu nebo tranzitorní ischemická ataka (TIA); Mají onemocněním periferních tepen; Mají fibrilaci síní.

Pro lidi, kteří prodělali srdeční záchvat: Aspirin může pomoci zabránit druhý infarkt. Lékař Vám pravděpodobně již předepsán aspirin pro vás.

Pro lidi, kteří prodělali mrtvici: Aspirin může pomoci zabránit druhé mrtvici či tranzitorní ischemická ataka (TIA), která je často varovným signálem hrozící mozkové mrtvice.

Pro lidi, kteří nikdy neměl srdeční záchvat nebo Strok; Promluvte si se svým lékařem dříve, než začnete aspirin každý den. Aspirin může snížit vaše šance na infarkt nebo mozkovou mrtvici, pokud máte onemocnění koronárních tepen nebo některé rizikové faktory, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu nebo kouření. Pokud máte vyšší riziko srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice, aspirin bude mít ještě větší přínos pro vás.

Aspirin může být rovněž používán lidmi, kteří

Pro zobrazení nápovědy k rozhodnutí vzít aspirin, viz

Lékaři používají různé směry rozhodnout, kdo by měl denně aspirin. Ale bez ohledu na to, které pravidlo lékař vyplývá, on nebo ona bude vypadat na své zdraví a na vaše riziko vzniku srdečního infarktu nebo mozkové mrtvice. Pak vy a váš lékař vyvážit přínosy a rizika užívání aspirinu denně, aby zjistili, zda denní aspirin je pro vás to pravé.

Pokud máte relativně nízké riziko infarktu nebo mozkové mrtvice, výhody preventivní aspirinu terapie může být vyvážen zvýšeným rizikem problémy s krvácením.

Váš lékař vám může pomoci víte, že vaše riziko vzniku infarktu nebo mozkové mrtvice a riziko krvácení z aspirinu.