aromaterapie a éterické oleje (pdqто): doplňkové a alternativní medicíny [] -adverse účinky

Bezpečnostní testování na esenciálních olejů ukázaly minimální nežádoucí účinky. Několik olejů byly schváleny pro použití jako potravinářské přídatné látky a jsou klasifikovány jako GRAS (obecně považované za bezpečné) od US Food and Drug správy; Nicméně, není doporučeno požití velkého množství esenciálních olejů. Kromě toho byly hlášeny několik případů kontaktní dermatitidy, většinou v aromatherapists kteří měli dlouhodobému kontaktu s pokožkou olejů v souvislosti s aroma masáž [1] Některé éterické oleje (např., Kafr olej) může způsobit lokální irritatio.; Proto je třeba dbát při jejich uplatňování. Fototoxicity došlo při éterické oleje (zejména citrusové oleje) se aplikují přímo na kůži, než na slunci. Jeden případ Zpráva také ukázala polétavého kontaktní dermatitidu v rámci inhalačních aromaterapie bez masáže. [2] Často, aromaterapie využívá nedefinované směsi esenciálních olejů bez uvedení zdroje rostlin. Alergické reakce jsou někdy hlášeny, a to zejména po místní správy. Jako esenciální oleje věku, oni jsou často oxidují, takže změny chemického složení. Individuální psychologické asociace s pachy, může mít za následek nepříznivé reakce. Opakovaná expozice levandule a tea tree oleje podle lokálním podání byla prokázána v jedné studie, která bude spojena s vratným prepubertálních gynekomastie. [3] Zdá se, že byly způsobeny údajným slabé estrogenní a antiandrogenní aktivity levandule a tea tree oleje účinky. Proto, aby se zabránilo těchto dvou éterických olejů se doporučuje u pacientů s estrogen -dependant nádorů. Nicméně, toto je první publikovaná zpráva tohoto typu nežádoucího účinku při použití produktů, které obsahují tea tree nebo levandule oleje.

Toto doplňkové a alternativní medicíny (CAM) souhrnné informace poskytuje přehled o využití laetrile jako pro léčbu lidí s rakovinou. Souhrn obsahuje historii laetrile výzkumu, přezkoumání laboratorních studií, jejichž výsledky klinických studií a možných vedlejších účinků užívání laetrile; Tento přehled obsahuje následující klíč informatio; Laetrile je jiný název pro chemický amygdalin, který se nachází v boxech z mnoha druhů ovoce a v četných rostlin; Kyanid…

Tato informace se vyrábí a poskytuje nationâ; Cance; Institute (). Informace v tomto tématu se mohlo změnit, protože to bylo psáno. Nejaktuálnější informace, obraťte se na nationa; Cance; Institut prostřednictvím webových stránek Internet na adrese http: /; cancer.gov nebo volejte 1-800-4 rakovině.

 Veřejné Informace z National Cancer Institute