aorty žijící s aorty

Pokud máte aortální aneurysma, je třeba zavřít lékařské kontroly a případně léčbu.

Přestat kouřit smokingQuit. Léky a poradenství vám může pomoci přestat k dobrému; Vysoký krevní tlak. Chcete-li vysoký krevní tlak, jíst stravu s nízkým obsahem sodíku, a dostat pravidelné cvičení. Pro více informací, vysoký krevní tlak; Ovládání vysoký cholesterol. Chcete-li ovládat vysoký cholesterol, jíst nízkotučnou dietu s nízkým cholesterolu a dostat pravidelné cvičení. Pro více informací, vysoké hladiny cholesterolu; Spravovat své hmotnosti; Zhubnout pravděpodobně nebude měnit průběh aortální aneurysma, ale může snížit riziko komplikací, pokud jste nakonec potřebovat operaci. Pro více informací, hmotnost management; Být aktivní. Zeptejte se svého lékaře, jaký typ a množství cvičení je pro vás bezpečné. Pokud aerobní aktivita je bezpečné, snaží dělat aktivity, které zvyšují tepovou frekvenci. Cvičení po dobu nejméně 30 minut na většině, výhodně všechny, dny v týdnu; Jíst srdce -healthy stravu. Srdce -healthy strava obsahuje ovoce, zelenina, potraviny s vysokým obsahem vlákniny, a potraviny s nízkým obsahem nasycených tuků, trans-tuků a cholesterolu. Pro více informací Heart-zdravé výživy.

Můžete pít, pokud máte srdeční onemocnění? Umírněné pití by mělo být OK, pokud váš lékař schválí, ale neměli byste počítat s alkoholem být hlavní součástí vašeho zdravotního plánu srdce; Pokud nechcete pít alkohol teď, není důvod začít, “říká Mark Urman, MD, kardiolog v Cedars-Sinai Heart Institute v Los Angeles; Je pravda, že tam byly studie spojující pití malého množství alkoholu – ne více než dva nápoje denně pro muže a jeden nápoj denně pro ženy – k lepšímu zdraví srdce …

Home ošetření je vhodné zabránit nebo řídicí stavy, které mohou být příčinou budete mít aortální aneurysma, jako je ateroskleróza nebo vysoký krevní tlak.