antioxidantů v lesních plodů a jiných druhů ovoce: čerstvé, sušené, mražené a

Bobule jsou korunovační klenoty létě, drahokamy, které inspirují koláče, parfaits, příštipkáře, zmrzliny zachází, a šlehačkou divy. Nejlepší ze všeho je, bobule dodat super-zdravé antioxidanty, které pomáhají v boji proti nemoci.

Ve skutečnosti, jeden mezník studie ukazuje, že jen jeden šálek bobulí poskytuje veškeré antioxidanty pro boj s chorobami, které potřebujete v jediném dni. Samozřejmě, že dietitians říct, “Ještě tam nezastavil.” Zdravá strava potřebuje celou řadu živin z mnoha zdrojů potravy.

Maliny, borůvky, jahody, ostružiny a jsou hojné ve většině koutů Spojených států “Bobule jsou k dispozici téměř po celý rok teď … a dokonce i když mohou být dražší, některé časy roku, jsou ještě mnohem přístupnější než dříve být, “říká Cindy Moore, MS, RD, mluvčí Asociace dietetická a ředitel nutriční terapie v The Cleveland Clinic.

Jahody a další potraviny figuroval v hlavní studii publikované v Journal of zemědělské a potravinářské C hemistry. Tento výzkum poskytuje velké komplexní zprávu o obsahem antioxidantů v ovoci a zelenině. Bobule vyhrál ruce dolů, protože poskytuje nejvíce antioxidantů b ang za babku.

Antioxidanty jsou důležité pro boj s chorobami sloučeniny. Vědci se domnívají, že pomáhají předcházet a opravit stres, který pochází z oxidace, přirozený proces, ke kterému dochází při normální funkci buněk. Malé procento buněk poškozen při oxidaci a promění volných radikálů, které mohou spustit řetězovou reakci na poškození více buněk a možná onemocnění. Nekontrolovaná volných radikálů aktivita byla spojena s rakovinou, srdeční choroby, Alzheimerovy choroby a Parkinsonovy choroby.

Tato studie posoudit hladiny antioxidantů ve více než 100 jídel, včetně ovoce, zeleniny, obilovin, pečivo, ořechy a koření.

Brusinky, borůvky, ostružiny a zařadil nejvyšší mezi ovocem studovaných. Jablka běžel těsně v patách, a sušené ovoce byly také vedoucí kandidáty. Broskve, mango a melouny, zatímco bodování nižší než bobulí, stále obsahují velké množství antioxidantů, stejně jako další živiny.

Nicméně, je tu jeden háček: I když některé druhy ovoce a zeleniny mají vysoký obsah antioxidantů, tělo neabsorbuje všechno. Koncept se nazývá biologická dostupnost, vysvětluje výzkumník Ronald Prior, PhD, chemik a výživu s USDA je Arkansas kojenecká výživa Center v Little Rock, Ark. Je autorem studie mezník antioxidant.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …