antinukleární protilátky (ANA)

Antinukleární protilátky (ANA) zkouška měří množství a charakter protilátek v krvi, které pracují proti svému vlastnímu tělu (autoimunitní reakce).

Zkouška ANA se používá spolu se svými symptomy, fyzikálního vyšetření a další testy najít autoimunitní onemocnění.

An antinukleární protilátky (ANA) Zkouška se provádí k identifikaci problémy s imunitním systémem, jako je například

Nemusíte dělat nic, než budete mít tento test.

Promluvte si se svým lékařem o případné obavy máte ohledně potřeby pro zkoušku, jeho rizika, jak to bude třeba udělat, nebo jaké jsou výsledky bude znamenat. Abychom vám pomohli pochopit význam tohoto testu, vyplňte formulář s informacemi o lékařské testy (Co je to dokument PDF?).

Zdravotníci kresba krev

Vzorek krve je odebrán ze žíly na paži. Elastický pás je balen kolem horní části paže. To může cítit napjatý. Můžete se cítit vůbec nic z jehly, nebo můžete mít pocit rychlého bodnutí nebo štípnutí.

Revmatoidní artritida; Systémový lupus erythematodes (SLE); polymyozitida; sklerodermie; Sjögrenův syndrom.

Zabalit gumička kolem nadloktí zastavit tok krve. Tím je pod pásma větší, takže je snadnější, aby jehly do žíly žíly; Vyčistěte jehly stránky s alkoholem; Vložte jehlu do žíly. může být zapotřebí více než jedna injekční jehlou; Připojit hadici k jehle ji naplní krví; Vyjměte pás z ramene, když je dost krev odebraná; Naneste gázou nebo vatový tampon nad místem jehly, protože jehla je odstraněna; Tlakem na webu a poté obvaz.