antimalarika pro juvenilní idiopatické artritidy

Generic Nam; Značka Nam; hydroxychloroquin; Plaquenil

Antimalarika přípravky (běžně používá k prevenci a léčbě malárie) jsou někdy používány ve snaze snížit zánět spojený s juvenilní idiopatické artritidy (JIA).

Antimalarika léky mohou být použity spolu s nesteroidními protizánětlivými léky (NSAID) pro artritidy, nereagoval na NSAID sám. Tato kombinace je více běžně používaný k léčbě progresivní Polyartikulární artritida, ale může být použit pro jakoukoliv formu JIA.

Ačkoli někteří lidé dostat lepší s antimalarik, velká studie účinků proti malárii léčby JIA je ukázal být o nic lepší než placebo. 1. To může trvat až 16 týdnů vidět efekt z hydroxychlorochin. Tento lék je obvykle přerušena, pokud nedojde ke zlepšení po 16 týdnech.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co vaše dítě bere léky na chvíli; Pokud nežádoucí účinky stále obtěžovat vaše dítě a vy zajímalo, jestli on nebo ona by měla pokračovat v užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku vaše dítě bere. Vedlejší účinky jsou také uvedeny v informaci, která přichází s lékem.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte svého lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud má Vaše dítě

Volejte ihned svého lékaře, pokud má Vaše dítě

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Potíže s dýcháním; Otok svého obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Některé léky, antimalarika, jako je hydroxychlorochin, může způsobit vážné a trvalé poškození sítnice oka. Jsou-li odpovídající dávky uvedeny, je to zřídka. Pokud se zjistí, brzy, může být poškození očí obrácen a může být zabráněno trvalému poškození. Takže vaše dítě bude muset mít počáteční oční vyšetření před zahájením antimalarickou terapii a vyšetření, zda a kdy vy nebo vaše dítě všimne změnu zraku. Váš lékař může doporučit návštěvy očního lékaře tak často, jak každých 3 až 12 měsíců v závislosti na vize vašeho dítěte a na úrovni svého lékaře zájmu o oční choroby z JIA.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Pokud vaše dítě bere lék podle pokynů lékaře napovídá, bude to zlepšení zdraví vašeho dítěte a mohou předejít budoucím problémům. Pokud vaše dítě není správně užívat léky, jeho nebo její zdraví (a možná i život), může být ohrožen.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Následné péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnost vašeho dítěte. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud vaše dítě má problémy. Je to také dobrý nápad vědět výsledky testu vašeho dítěte a vést seznam léků vaše dítě bere.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Nistala K, et al. (2009). Juvenilní idiopatické artritidy. V GS Firestein et al., Eds., Kelleyho Textbook of Rheumatology, 8. vyd., Sv. 2, str. 1657-1675. Philadelphia: Saunders Elsevier.

Susan C. Kim, MD – Pediatric; John Pope, MD – Pediatrie

9.9.2014

Kopřivka; Jakékoliv rozmazané vidění, problémy s viděním číst, nebo poruchy vidění. Lékař může mít zjistit vizi svého dítěte alespoň jednou za měsíc pomocí Amsler mřížka. Toto je tabulka s linkami a tečka ve středu. Graf umožňuje sledovat změny vidění. Pokud vy nebo vaše dítě si všimne jakékoliv změny vidění nebo změny v jeho nebo její pohled na Amsler mřížka, kontaktujte svého lékaře.

Průjem; svědění; Bolest hlavy; Nevolnost nebo zvracení; Žaludeční křeče.