Antikoncepce-přehled

Někdy žena nesmí používat antikoncepci nebo její metoda může selhat. Pokud se vám to stane, můžete být stále schopni zabránit otěhotnění, pokud budete jednat rychle. Pro více informací, nouzové antikoncepce.

Antikoncepce je jakákoliv metoda používaná k zabránění těhotenství. Další slovo pro kontrolu porodnosti je antikoncepce (řekněme “kon-truh-SEP-Shun”).

Pokud máte pohlavní styk bez antikoncepce, tam je šance, že byste mohla otěhotnět. To platí iv případě, že jste nezačali menstruaci ještě, nebo jste blíží menopauze.

Jediný jistý způsob, jak zabránit těhotenství je, že nebude mít sex. Ale najít dobrou metodu antikoncepce můžete použít pokaždé, když vám mohou pomoci vyhnout se neplánovanému těhotenství.

Existuje mnoho různých druhů antikoncepce. Každý z nich má klady a zápory. Učení o všechny metody vám pomůže najít ten, který je pro vás to pravé.

U hormonální nebo bariérové ​​metody, které fungují nejlépe, budete muset přesně používat tak, jak se svým lékařem nebo balíčku instrukce říct. Dokonce i tehdy, může dojít k úrazům. Takže je to dobrý nápad, aby pohotovostní antikoncepci na ruce jako záložní ochranu.

Hormonální metody patří antikoncepční pilulky, výstřely, opravu kůže, implantát a vaginální kroužek. K dispozici je také hormonální IUD, který uvolňuje malé množství hormonu. Antikoncepce, která využívá hormony je velmi dobrý v prevenci těhotenství; Nitroděložních tělísek (IUD) jsou vložena do dělohy. Nitroděložní tělíska fungují velmi dobře a jsou velmi bezpečné. Existují dva hlavní typy IUD: měděných IUD a hormonální IUD; Bariérové ​​metody zahrnují kondomy, membrány a houby. Obecně platí, že tyto nebrání těhotenství, jakož i IUD nebo hormonální metody dělat. Bariérové ​​metody musí být použita pokaždé, když máte pohlavní styk; Přirozené plánování rodičovství (nazývaný také stav plodnosti), může fungovat, pokud vy a váš partner jsou velmi opatrní. Budete muset udržovat dobré záznamy, takže víte, kdy jste plodná. A v době, kdy jste úrodné, budete muset vynechat pohlavní styk nebo použít bariérové ​​metody; Stálá kontrola porodnosti (sterilizace) poskytuje dlouhodobou ochranu před otěhotněním. Člověk může mít vasektomii, nebo žena může mít její trubek svázané (vejcovodů podvaz). Ale to je jen dobrou volbou, pokud jste si jisti, že si nepřejete, aby některý (nebo více) děti; Nouzová antikoncepce je záložní metoda k zabránění otěhotnění, pokud jste zapomněl používat antikoncepci nebo kondom přestávky.