antidepresiva pro návaly horka: druhy, vedlejší účinky, používá a další

Generic Nam; Značka Nam; escitalopra; Lexapr; fluoxetin; próza; Paroxetin; Paxi; Venlafaxin; Effexor

Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI), vliv na používání mozku je neurotransmiteru chemické látky zvané serotonin, který se předpokládá, že má úlohu v regulaci tělesné teplo. Zvýšené využívání serotoninu v mozku může také zlepšit perimenopausal nálady a podrážděnost.

Venlafaxin má vliv serotoninu a noradrenalinu úrovně mozku očím. Jak to ovlivňuje návaly horka není znám. Nálada může také zlepšit s použitím venlafaxinu.

Select antidepresiva se používají k léčbě návaly horka postihující ženy v menopauze. Mohou také pomoci s podrážděnost, deprese a náladovost. Mohou být použity před a po menopauze, jako léčba příznaků alternativa k hormonů (antikoncepční pilulky nebo hormonální terapie [HT]).

Antidepresivum terapie pomáhá mnoho mužů a žen, kteří mají návaly horka z léčby rakoviny. Ale pokud budete mít tamoxifen k léčbě rakoviny, je třeba, aby se zabránilo některá antidepresiva. Poraďte se se svým lékařem o tom, jaké léky na návaly horka jsou pro vás to pravé.

Neužívejte venlafaxine, pokud vás

Měli alergickou reakci na tento lék v minulosti; Jsou v současné době k (inhibitor monoaminooxidázy) MAOI. To je antidepresivum a proti úzkosti lék. Příklady zahrnují isokarboxazid (Marplan), fenelzin sulfát (Nardil) a tranylcypromin (Parnate).

Studie ukázaly, že některá antidepresiva mohou pomoci zmírnit návaly horka. 1

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

V randomizované kontrolované studie escitalopramu (Lexapro), vědci uvádějí, že menopauzální ženy měly alespoň 50% snížení v závažnosti a počtu návalů horka denně po 8 týdnech léčby. ; Venlafaxin (Effexor) snižuje počet a závažnost návalů horka u většiny žen. To zahrnuje ženy s těžkými návaly horka z tamoxifen, rakoviny -fighting hormonální lék. V několika studiích, venlafaxin byl nejúčinnější na návaly horka při použití v nižších dávkách, než je obvyklé pro léčení deprese. 3

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře ihned, pokud máte

Časté nežádoucí účinky těchto léků jsou

Americký Food and Drug Administration (FDA) vydala informační zpravodaj o antidepresivní léky a riziko sebevraždy. FDA nedoporučuje, aby lidé přestali používat tyto přípravky. Místo toho člověk užívat antidepresiva je třeba sledovat varovné příznaky sebevraždy. To je důležité zejména na začátku léčby nebo při změně dávky.

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Nikdy se náhle užívat antidepresiva. Použití jakékoliv antidepresiva by měla být zúžena se pomalu a pouze pod dohledem lékaře. Náhlém přerušení antidepresivní léky mohou vyvolat negativní vedlejší účinky nebo úpadek svého stavu.

Pro symptomy menopauzy, tyto léky jsou často předepsány v nižších než normální dávky. To pomáhá omezit vedlejší účinky léku a usnadňuje přestat brát léky, když už ji budete potřebovat.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Pokud jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět, nepoužívají žádné léky, pokud Vám to lékař neřekne. Některé léky mohou poškodit vaše dítě. To zahrnuje předpis a over-the-counter léky, vitamíny, byliny a doplňky. A ujistěte se, že všechny vaše lékaři vědí, že jste těhotná, prsu -feeding, nebo plánujete otěhotnět.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Burbos N, Morris EP (2011). Příznaky menopauzy, datum vyhledávání června 2010. On-line verze BMJ klinický důkaz: http: //www.clinicalevidence.

Freeman EW, et al. (2011). Účinnost escitalopramu pro horké záblesky u zdravých žen v menopauze. JAMA, 305 (3): 267-274.

Fritz MA, Speroff L (2011). Postmenopauzální hormonální terapie. V klinické gynekologické endokrinologie a neplodnost, 8. vyd., Str. 749-857. Philadelphia: Lippincott Williams a Wilkins.

Kathleen Romito, MD – Rodinný Medicin; Anne C. Poinier, MD – Vnitřní Medicin; Carla J. Herman, MD, MPH – geriatrická Medicin; Carla J. Herman, MD, MPH – geriatrické medicíny

12.03.2014

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kopřivka; Myšlenky na sebevraždu; Agitace a neklid; záchvaty; Fast heartbea; Nevolnost a zvracení.

Ztráta sexuální touhy nebo schopnosti; podrážděnost; Problémy se spánkem nebo ospalost; Bolest hlavy; Změny chuti k jídlu.

Menopauza a Perimenopaus; Menopauza: Správa Hot Flashe; Rakoviny prostaty, pokročilé nebo metastazující