antibiotika k léčbě bakteriálních infekcí močových cest u dětí

Generic Nam; Značka Nam; amoxicilli; amoxicilin a clavulanat; Augmenti; cefixim; viz výše; cephalexi; Kefle; nitrofurantoi; Furadantin, Macrobid, Macrodanti; sulfamethoxazol a trimethopri; Bactrim, Septra

Tyto antibiotika zabíjejí bakterie, které běžně způsobují infekce močových cest (UTI) u dětí.

Většina antibiotik vejdou do pilulky nebo kapalné formě. Některá antibiotika mohou být podávány jako vystřelený. Lékař může podat antibiotika do žíly (intravenózně), pokud je vaše dítě mladší než 2 až 3 měsíce starý, je velmi nemocný nebo zvracení, nebo má těžkou infekci ledvin.

Antibiotika léčbě infekce močových cest a prevenci komplikací infekce, jako je poškození ledvin.

Antibiotika také prevenci infekcí u dětí, kteří měli nebo mohou být ohroženi opakující se infekce močových cest. Může lékař předepsat, pokud vaše dítě preventivní antibiotickou léčbou

Lékaři jsou nerozhodnuté o tom, jak dlouho dítě by mělo přijmout preventivní antibiotika. Ale někteří odborníci se domnívají, že dlouhodobé užívání nízkých dávek antibiotik může bezpečně zabránit UTI u dětí, a to zejména u dětí, které mají vezikouretrálního reflux. Zda dlouhodobé antibiotika zabránit poškození ledvin potřebuje více studií.

Antibiotika jsou účinné při léčbě většiny UTI. Vaše dítě musí cítit lépe během 48 hodin po spuštění lék. Pokud vaše dítě nebude cítit lépe, obraťte se na svého lékaře. Lékař bude pravděpodobně předepsat jiné antibiotikum.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku vaše dítě bere. Vedlejší účinky jsou také uvedeny v informaci, která přichází s lékem.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte svého lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud má Vaše dítě

Dalšími příznaky závažné alergické reakce zahrnují horečku nebo zimnice, bolest na hrudi, kožní vyrážky, kopřivka, svědění, nebo je velmi unavený.

Má za sebou několik UTI v 6 až 12 měsíců; Má strukturální problém, jako je například vezikoureterálního varu pod zpětným chladičem, který zvyšuje riziko dalších infekcí.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co vaše dítě bere léky na chvíli; Pokud nežádoucí účinky stále obtěžovat vaše dítě a vy zajímalo, jestli on nebo ona by měla pokračovat v užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit lék. Ještě najednou mít své dítě přestal brát léky, pokud lékař říká.

Přestaňte tento přípravek používat a vyhledejte lékaře ihned, pokud vaše dítě má nějaké neobvyklé příznaky, včetně

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Je důležité, aby vaše dítě pije dostatek tekutin při užívání těchto léků.

Dejte svému dítěti antibiotika podle pokynů. Nepřestávejte používat je jen proto, že vaše dítě cítí lépe. Vaše dítě potřebuje, aby se celý průběh medicíny. Pokud vaše dítě nebere všechny antibiotika, jak je předepsáno, infekce se může vrátit. Není přičemž celý průběh medicíny rovněž podporuje množení bakterií, které jsou rezistentní vůči antibiotikům.

Lékař může mít předepsat různá antibiotika a různé kombinace antibiotik, najít ten správný lék, který zabije bakterie způsobující vašeho dítěte UTI.

Tyto léky mohou způsobit problémy s játry nebo anémie. To je více pravděpodobné, že nastane-li tyto léky jsou přijímána po dlouhou dobu. Váš lékař může doporučit vyšetření, pokud vaše dítě vykazuje známky mají některou z těchto problémů.

Pokud vaše dítě je alergický na penicilin, vaše dítě by neměl být podáván amoxicilin.

Pokud je Vaše dítě alergické na cefalosporiny, peniciliny nebo jiné léky, vaše dítě by neměl být podáván cefalexin. Pokud má vaše dítě onemocněním ledvin nebo jater, má žaludeční nebo střevní potíže (jako například kolitida), nebo je podvyživený, vaše dítě může potřebovat testy před tím, než bude tento přípravek podán. Lékař může také muset upravit dávku léku.

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Pokud vaše dítě bere lék podle pokynů lékaře napovídá, bude to zlepšení zdraví vašeho dítěte a mohou předejít budoucím problémům. Pokud vaše dítě není správně užívat léky, jeho nebo její zdraví (a možná i život), může být ohrožen.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Následné péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnost vašeho dítěte. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud vaše dítě má problémy. Je to také dobrý nápad vědět výsledky testu vašeho dítěte a vést seznam léků vaše dítě bere.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

John Pope, MD – Pediatric; Avery L. Seifert, MD – Urology

9.9.2014

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Kašlat; Začátek kožní vyrážka; pokožka vašeho dítěte se stává bledá, pohmožděný vypadající, nebo žlutý; Krvavá stolice; Těžký průjem nebo průjem trvající déle než 2 až 3 dny; Mravenčení nebo necitlivost v prstech na rukou nebo nohou (periferní neuropatie).

Nevolnost nebo zvracení; Mírný průjem; Bolest hlavy.