anorexie

Mentální anorexie je život ohrožující psychická porucha příjmu potravy, který se vyznačuje tím, self-hladovění a nadměrné ztrátě hmotnosti. Extrémní úbytek hmotnosti u lidí s mentální anorexií může vést k nebezpečným zdravotní problémy a dokonce i smrt.

Lidé, kteří trpí touto poruchou mají intenzivní a iracionální strach z přibírání na váze, protože oni vidí jako bytí tuk, i když všichni ostatní ne. Anorexics pocit, že jsou těžší než zbytek lidí kolem nich a chtějí s tím něco udělat. Mají pocit, že je zapotřebí, aby se stal tenčí a tenčí a že nejrychlejší způsob, jak zhubnout, je nejedli vůbec. Potraviny, kalorií a tělesná hmotnost převzít kontrolu nad života člověka. Anorexics často stávají izolované. Oni přestat vidět kamarády a baví se.

Cindy bylo 12, když ona vyvinula anorexie. Poněkud plachý, snaživý dívka, ona snažil potěšit každého. Byla to atraktivní, ale jen trochu nadváhu. Bála se, že není dost hezká upoutat pozornost chlapců ve své třídě. Její otec ji v žertu řekl, že už nikdy nebude mít přítele, kdyby neztratil nějakou váhu. Vzala ho vážně, i když, a začal se stravou. “Myslel jsem si, že je tenký byla ta nejdůležitější věc. Myslel jsem, že to byl jediný způsob, jak přimět lidi, aby mi líbí nebo všimnout já. Začal jsem dělat starosti, že jestli jsem někdy přibrala jsem se stal ošklivý.”

Brzy poté, co liber začaly klesat, Cindy období zastavil. Ona se stala posedlá diety a jídlo, a ona vyvinula podivné stravovací návyky. Přestala jíst všechno rychlé občerstvení a něco s obsahem tuku v něm. Každý den vážila všechnu potravu by jíst na kuchyňské váze, řezání pevných látek na malé kousky a přesně měření kapalin. Cindy znal kalorií a tuku počty všechno. Položila denní dávku v malých nádobách podšívka je do úhledných řadách. Ona také vykonával po celou dobu, někdy až tři hodiny denně spálit spoustu kalorií. “Já bych kolečkových bruslích, dělat cvičení pásky, nebo spustit osm mil za den.” Nikdy vzal výtahem, jestli by mohla chodit po schodech.