anémie v těhotenství: příčiny, příznaky a léčba

Když jste těhotná, může se rozvinout chudokrevnost. Když máte anémii, vaše krev nemá dostatek zdravých červených krvinek přenášet kyslík do tkání a své dítě.

Během těhotenství, vaše tělo produkuje více krve na podporu růstu vašeho dítěte. Pokud není dostatek železa nebo některé jiné živiny, vaše tělo nemusí být schopen produkovat množství červených krvinek, které potřebuje, aby tuto dodatečnou krev.

Je normální mít mírnou anémii, když jste těhotná. Ale můžete mít více anémie z nízkých hladin železa nebo vitamínové nebo z jiných důvodů.

Anémie může nechat pocit únavy a slabý. Pokud je to těžká, ale jde neléčí, může to zvýšit riziko závažných komplikací, jako je předčasného porodu.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Zde je to, co potřebujete vědět o příčinách, symptomech a léčbě anémie v průběhu těhotenství.

Několik typů anémie se může vyvinout v průběhu těhotenství. Tyto zahrnují

Zde je důvod, proč tyto typy anémie se může vyvinout

Chudokrevnosti z nedostatku železa. Tento typ anémie dochází, když tělo nemá dostatek železa produkovat dostatečné množství hemoglobinu. To je bílkovina v červených krvinkách. Se přenáší kyslík z plic do ostatních částí těla.

V anémie z nedostatku železa, může krev není dostatečně váže kyslík do tkání v celém těle.

Nedostatek železa je nejčastější příčinou anémie v těhotenství.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?

Kyselina listová-nedostatek anémie. Kyselina listová, zvané také kyselina listová, je typ B vitamínu. Tělo potřebuje kyseliny listové produkovat nové buňky, včetně zdravých červených krvinek.

Během těhotenství, ženy potřebují zvláštní kyseliny listové. Ale někdy nemají dostatek z běžné stravy. Když se to stane, tělo nemůže vytvořit dostatek normálních červených krvinek transportovat kyslík do tkání v celém těle.

Nedostatek Kyselina listová může přímo přispět k určité typy vrozených vad, jako abnormalit neurální trubice (spina bifida) a nízkou porodní hmotností.

Nedostatek vitaminu B12. Tělo potřebuje vitamin B12 pro vytvoření zdravé červené krvinky. Když těhotná žena nemá dostatek vitamínu B12 ze svého jídelníčku, může její tělo neprodukuje dostatek zdravých červených krvinek. Ženy, které nejedí maso, drůbež, mléčné výrobky, vejce a mají větší riziko vzniku nedostatku vitaminu B12, což může přispívat k vrozených vad, jako je například abnormalit neurální trubice, a mohla by vést k předčasným porodem.

ztráta krve během a po porodu může také způsobit anémii.