anální trhliny – přehled témat

Anální trhlina je trhlina ve sliznici spodní konečníku (řitního otvoru), který způsobuje bolesti při pohybu střev. Anální trhliny nevedou k vážnějším problémům.

Anální trhliny jsou častým problémem. Ovlivňují lidi všech věkových skupin, zejména mladých a jinak zdravých lidí.

Anální trhliny jsou způsobeny tím, poranění nebo traumatu do análního kanálu. Zranění se může stát, když

Praskliny může být také způsobena tím, rektální zkouška, anální styk, nebo cizí předmět. V některých případech, trhlina může být způsobeno tím, Crohnovy choroby.

Minete velký stoličku; Ty jsou zácpu a pokusit se projít tvrdou stoličku; Máte opakované průjmy; Vy rodit. (Porod může způsobit poranění do análního kanálu.)

Mnozí odborníci se domnívají, že další napětí ve dvou svalových kroužky (svěračů), kontrolující konečníku může být příčinou prasklin. Vnější análního svěrače je pod vědomou kontrolou. Ale vnitřní svěrač není. Tento sval je pod tlakem, nebo napětí, po celou dobu. V případě, že tlak se zvyšuje příliš mnoho, může způsobit křeče a snižuje průtok krve do konečníku, což vede k praskliny. Tento tlak může také vést trhlinu z léčení.

Můžete mít

Někdy řitní trhlina může být bezbolestný rána, která se nehojí. Může krvácet z času na čas, ale nezpůsobují žádné další příznaky.

Ostrý, bodání, nebo pálivá bolest při pohybu střev. Bolest z pukliny může být docela těžké. To může být krátká nebo trvat několik hodin po stolici; svědění; Krvácející. Můžete vidět malou skvrnu jasně červené krve na toaletní papír či několika kapkami v záchodové míse. Krev z pukliny je oddělená od stolice. (Velmi tmavé, dehtovitá stolice nebo tmavě červená krev smíchá s stolice může být příznakem vážnější problém.) Informujte svého lékaře, pokud jste některý krvácení při stolici.