anální prevence rakoviny (pdqто): prevence [] Co je prevence?

Prevence rakoviny je akce učiněná s cílem snížit riziko vzniku rakoviny. O prevenci rakoviny, počet nových případů rakoviny ve skupině nebo populaci se snižuje. Doufejme, že to snížit počet úmrtí způsobených rakovinou.

Prevence rakoviny je akce učiněná s cílem snížit riziko vzniku rakoviny. O prevenci rakoviny, počet nových případů rakoviny ve skupině nebo populaci se snižuje. Doufejme, že to snížit počet úmrtí způsobených rakovinou; Chcete-li zabránit nové rakoviny spouštění, vědci se podívat na rizikové faktory a ochrannými faktory. Cokoliv, co zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny, se nazývá rizikový faktor rakoviny, něco, co snižuje vaše šance na vzniku rakoviny, se nazývá rakovinu ochranný …

se lze vyhnout některé rizikové faktory pro vznik rakoviny, ale mnoho z nich nemůže. Například, jak kouření a dědí některé geny jsou rizikové faktory pro některé typy rakoviny, ale pouze kouření se lze vyhnout. Pravidelné cvičení a zdravá strava může být protektivní faktory u některých typů rakoviny. Vyhnout rizikové faktory a zvýšit ochranné faktory mohou snížit riziko, ale to neznamená, že nebudete mít rakovinu.

Různé způsoby, jak zabránit rakovině jsou studovány, včetně

Tato informace se vyrábí a poskytuje nationâ; Cance; Institute (). Informace v tomto tématu se mohlo změnit, protože to bylo psáno. Nejaktuálnější informace, obraťte se na nationa; Cance; Institut prostřednictvím webových stránek Internet na adrese http: /; cancer.gov nebo volejte 1-800-4 rakovině.

 Veřejné Informace z National Cancer Institute