amniocentéza

Amniocentéza je test dívat se na tekutiny (plodové vody), která obklopuje vaše dítě (plod). Plodová voda má buňky a další látky, které mohou napovědět zdraví vašeho plodu. Amniocentéza se provádí pomalým uvedení jehlou břicho do dělohy. Asi dvě lžíce (30 ml) plodové vody vyjme a podíval se na.

Amniocentéza se často děje kolem 16. týdne, zda zárodek má určité typy vrozených vad. Amniocentéza může také říct, pohlaví vašeho plodu.

Plodová voda má buňky, které byly rozšiřovány vašeho vyvíjejícího se plodu. Buňky jsou kontrolovány z hlediska počtu a velikosti chromozomů (karyotypem), aby zjistili, zda existují nějaké problémy, které dal dítě v ohrožení pro určitých podmínek. Testování je nejvíce obyčejně hotové co nejdříve tak, aby ženy a jejich rodiny mají čas, aby zvážila své možnosti. Ale amniocentéza nemůže najít mnoho běžných vrozené vady, například rozštěpu rtu, rozštěp patra, srdeční problémy a některé druhy mentálního postižení.

Pokud jste v nebezpečí, že bude vaše dítě brzy, může být amniocentéza provádí v průběhu třetího trimestru, zda plíce dítěte jsou vyvíjeny. Váš vyvíjející se zárodek dělá látky, které lze nalézt i naměřené v plodové vodě. Množství těchto látek ukazují, jak zralé plíce a jestli vaše dítě bude moci dýchat bez pomoci, pokud dodáno včas.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Amniocentéza může být rovněž provedeno později v těhotenství, je-li podezření na infekci plodové vody (chorioamnionitis).

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?