am i ovulaci? znát znamení, že je čas otěhotnět

Prvním krokem k otěhotnění, je, aby se ujistil vajíčko a spermie jsou schopny splnit. To může být složitější, než se zdá. Vaše tělo se obvykle uvolňuje jedno vajíčko každý měsíc v procesu zvaném ovulace. Je třeba oplodněné krátce poté. Chcete-li zvýšit své šance, je dobré vědět, když jste ovulaci. Pak budete vědět, kdy vy a váš partner by měl být stále obsazeno.

Lékaři říkají, že je nejlepší mít sex alespoň každý druhý den, a to zejména během 5 dnů před ovulaci. Nazývají to vaše “plodné okno.” Spermie mohou přežít několik dní uvnitř svého těla, takže je ideální je mít už tam čeká na vaši vejce.

Pokud váš menstruační cyklus trvá 28 dní a menstruační krvácení dorazí jako hodinky, je pravděpodobné, že budete ovulaci 14. den, který je v polovině svého cyklu. Váš úrodné okna začíná v den 10. Jsi větší pravděpodobnost, že otěhotní, pokud máte sex alespoň každý druhý den mezi dny 10 a 14 28-denního cyklu.

Vaše hladiny hormonů měnit v průběhu menstruačního cyklu. V průběhu prvního pololetí, vaše vaječníky uvolňují hormon estrogen. Když vaše hladiny estrogenů dost vysoko, vaše vaječníky pustí vajíčko. Pak vaše tělo začíná dávat progesteron, další hormon. To způsobí, že vaše tělesná teplota mírně stoupat.

Tipy pro pálení žáhy Relie; Zdravý plenek: Základní; Zubní Návštěvy pro těhotné ženy

Sledovat svůj teplotu každý den, než se dostanete z postele. Tento odečet je známé jako bazální tělesné teploty. Máte-li mít přehled v průběhu několika měsíců, můžete si všimnout vzor, ​​který ukazuje, když jste ovulaci. Který vám pomůže plot svou úrodnou okno.

Vaše hormony také změnit strukturu svého děložního hlenu, lepkavé tekutiny, která pochází z vašeho děložního čípku, dolní části dělohy. Jak se vaše tělo dostane připraven k ovulaci, máte více o tom, a to je více elastický a kluzká, jako syrové vaječných bílků. Textura pomáhá spermie plavat uvnitř vašeho těla. Když se váš hlen cítí jako to, měli byste být v úrodné okna.

Zdravé recepty minus Heartbur; Chraňte svou rodinu ze zárodečných; Rozpacích inkontinence?