alternativní léčby poruch spánku: melatoninu, heřmánek a další

Zdravotní léčba, která není klasifikován jako konvenční západní lékařské praxe je označován jako “alternativní” nebo “komplementární” léčbu, i když přísná definice komplementární medicíny naznačuje, že se užívá spolu s konvenční léčby. Alternativní medicína, nazývaný také alternativní terapie, zahrnuje celou řadu oborů, které zahrnují vše od dietou a cvičením pro změny duševního klimatizace a životního stylu. Příklady alternativních terapií patří akupunktura, řízené zobrazování jóga, hypnóza, biofeedback, aromaterapie, relaxace, bylinných, masáže, a mnoho dalších.

V oblasti poruch spánku, některé doplňkové a alternativní terapie použity zahrnují doplňky stravy, relaxace a meditace, akupunktura, a cvičení.

Kira Goldenber; Život může snadno dostat ohromující. Za prvé, my mnoho lidí na celém světě mají tendenci pracovat další stovky hodin ročně než lidé z jiných západních zemích. Navíc, je to chřipková sezóna právě teď. A že prádlo nebude prát sám; Jeden způsob, jak se vypořádat s tím vším je rozšířit a změnit svůj pohled – a to je místo, kde Japonci psychologie přichází Jeho dvě hlavní koncepce -. Morita a Naikan – probíhají jednání, jejichž cílem je pomoci vám být váš nejlepší verzí sebe kultivací vděčnost…

bylinné léčby

Účinky kořene kozlíku lékařského (Valeriana officinalis) byly zkoumány u lidí s poruchami spánku. Některé studie prokázaly, že kozlík pomáhá s nástupem spánku a s udržením spánku. Nicméně, je zapotřebí dalšího výzkumu do bezpečnosti a účinnosti kořene kozlíku lékařského je.

Heřmánku a mučenka jsou další byliny běžně používané k léčbě nespavosti. Přestože nedošlo k žádné klinické vyšetření na podporu jejich používání a dlouhodobá bezpečnost, jsou zde považovány za mírné sedativa, které mohou pomoci s spánku v krátkodobém horizontu.

Ostatní byliny jsou propagovány jako efektivní spánku opravné prostředky patří chmel, ženšen, meduňka, a čepičku. Německá vláda schválila některé byliny (kozlík, chmel a meduňky) pro zmírnění problémů se spánkem. Avšak klinické studie k vyhodnocení účinnosti a bezpečnosti bylin jsou scarc; V některých případech existují důkazy o společné, tradiční použití. Před tyto byliny lze doporučit jako první linie léčby nespavosti je zapotřebí více informací.

Vzhledem k tomu, bylinné doplňky mohou interagovat s některými léky, vždy informujte svého lékaře, pokud užíváte bylinné doplňky.

melatonin

Melatonin je hormon, který je syntetizován šišinkou u lidí a vyrábí na zvířatech a rostlinách. I když účinky melatoninu jsou složité a málo rozumí, že hraje rozhodující roli v regulaci vašeho spánku a bdění cyklu a další cirkadiánních rytmů. Melatonin byl zkoumán jako možné léčení poruch cirkadiánního rytmu a mohou být užitečné při snižování poruchy spánku způsobené jet lag.

Nežádoucí účinky melatoninu jsou minimální, je však zapotřebí další dlouhodobé studie zkoumající účinnost a toxicitu melatoninu doplňky.