ALS vs. ms: jaký je v tom rozdíl?

Roztroušená skleróza (MS) a amyotrofická laterální skleróza (ALS), jsou různé nemoci s některými podobnými vlastnostmi a symptomů.

Lidé s celoživotní onemocnění, jako je roztroušená skleróza (RS) jsou vždy na pozoru novou léčbu, která by mohla zlepšit, nebo dokonce vyléčit, jejich onemocnění. V posledních několika letech, tam bylo hodně brnknout o stavu žíly zvané CCSVI a jeho možného napojení na MS; Nicméně, toto spojení je velmi sporný. Někteří výzkumníci říkají léčení CCSVI může zmírnit příznaky MS. Jiní říkají, CCSVI není ani reálné. Srovnávají ji do hadího jedu, včelí bodnutí a jiné pochybné “léčí”, která …

Mají některé klíčové rozdíly, ačkoli. Roztroušená skleróza je autoimunitní onemocnění, které způsobuje vaše tělo k útoku sám. ALS, také nazývaná Lou Gehrigova nemoc, je porucha nervového systému, který opotřebovává nervových buněk v mozku a míše. Oba jsou zacházeno odlišně.

Skleróza “je řecké slovo pro” jizvy. “Oba ALS a MS způsobit zjizvení obalu nervových vláken. Ale proces, jak se to stane, je pro každou z nich.

Nervové buňky v těle jsou zabaleny v tenkých krytin zvané myelin pochvy. Chrání tyto buňky, podobně, jak izolace chrání elektrické dráty.

Když máte MS, vaše tělo napadá myelinové pochvy v mozku a míše.

Vliv na vaše svaly a vaši schopnost pohybovat se vaše BSK; Zaútočit na váš mozek a spinální VR; Mají “sklerózu” v jejich nam; Způsobují jizvení nebo zatvrdnutí kolem nervových buněk

Jsou-li myelin pochvy poškozené, signály z mozku do jiných částí těla dostat zkratovat.

ALS se porouchá skutečné nervových buněk v mozku a míše. Tyto buňky, nazývané motorické neurony, jsou na starosti svalstva ve vaší ruce, nohy a obličej.

Ztratíte kontrolu nad svým motorických funkcí, a jak motorické neurony rozebrat, myelinové pochvy ztvrdnout.

Ve svých raných fázích, některé příznaky ALS mohou být podobné těm čs. Tyto zahrnují

Pokud máte tyto příznaky, nesnažte se odhadnout, co se děje. Podívejte se na lékaře a získat diagnózu.

Jako ALS útočí na nervy, které se zabývají pohybem, bude vaše příznaky zhorší.

V pozdějších stádiích nemoci, můžete mít

Většina lidí s ALS žít po jejich stanovení diagnózy 5 let nebo méně, ale někteří žijí mnohem déle. Výzkum probíhá na najít způsoby léčby umožňující rozšíření a zlepšení kvality života.