alopecia areata léčba, příčiny, příznaky a další

Alopecia areata (AA) je pravděpodobně třetí nejčastější forma vypadávání vlasů dermatologů vidět, po androgenní alopecie a telogenu výpar. Celoživotní riziko pro AA je téměř 2%, nebo dva z každých 100 lidí dostane AA v určitém okamžiku svého života. Není to nakažlivé, nemůžete chytit AA od někoho, kdo ji má.

Výzkumníci věří, AA je autoimunitní onemocnění jako je revmatoidní artritida, ale v tomto případě vlastní imunitní systém útoky na jednotlivce vlasové folikuly namísto kostí kloubů. Jen jak nebo proč AA vyvine, není jasné. Z nějakého důvodu, že imunitní systém je aktivován a nevhodně útoky vlasové folikuly. Výzkum pomocí několika modelů onemocnění ukazuje určité typy lymfocytů hrají hlavní roli v vypadávání vlasů. Zdá se, že útočí na vlasové folikuly, mylně myslí, že nějakým způsobem jsou hrozbou pro zbytek těla.

Mezi nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů i žen je genetika. Ve skutečnosti, dědičnost odpovídá za 95% všech případů alopecie (plešatost) v této zemi. Zbylých 5% případů může být způsobena mnoha faktorech, včetně stravy, stresu, nemoci a léky; Faktory, které mohou způsobit vypadávání vlasů includ; Léky, vitamíny nebo minerály. Léky používané k léčbě vysokého krevního tlaku, srdeční problémy, deprese, nebo dnu, chemoterapii nebo ozařování pro pacienty s rakovinou, …

AA může mít vliv na muže, ženy a děti. Často se jeví jako dobře definované kruhové holá místa na pokožce hlavy. Mnoho lidí bude mít pouze jeden nebo dva patche, ale pro některé vypadávání vlasů může být rozsáhlé. Bohužel, děti, které vyvíjejí AA před pubertou jsou s největší pravděpodobností k rozvoji širší a přetrvávající vypadávání vlasů.

Vypadávání vlasů, který se šíří, aby pokryl celý skalp se nazývá alopecie totalis. Pokud se rozšíří po celém těle, které ovlivňují pokožku hlavy, obočí, řasy, vousy, ochlupení, a vše ostatní, pak je stav se nazývá alopecia universalis. V případě, že alopecie je omezen jen na vousy oblasti u mužů, se nazývá alopecie barbae.

Zánět podílejí na AA se zaměřuje na kořenech vlasové folikuly hluboko v kůži. V důsledku toho je na povrchu kůže velmi málo viditelné. Neexistuje žádný zarudnutí a často žádnou bolest, i když několik lidí zjišťují, že jejich kůže svědit nebo bolestivé na dotek velmi raných fázích vývoje AA. Obvykle, i když neexistuje žádný pocit – jen skvrnité prolitím vlasů.

Vypadávání vlasů může být docela náhlé, rozvíjení v řádu několika dnů a může se stát kdekoliv na pokožku hlavy. Náplast je obvykle hladká kůže holohlavý s ničím zjevnou vidět za nepřítomnosti vlasů. Na rozdíl od jiných autoimunitních nemocí, terč zánětlivé odpovědi v AA, vlasové folikuly, které nejsou zcela zničeny a může znovu růst v případě, že zánět odezní.