alfa-GPC: použití, nežádoucí účinky, interakce a varování

Alfa-GPC, Alpha glycerol fosforylchloridu cholin, Alpha-glycerol fosforylchloridu cholin, Alpha-glycerol fosfatidylcholin, Alpha-glycerylphosphorylcholine, cholin alphoscerate, Glycerophosphorylcholine, GlycĂrophosphorylcholine, GPC, GroPCho, L-A-Glyc ..; Viz Všechny názvy Alfa-GPC, Alpha glycerol fosforylcelulózu cholin, Alpha-glyceril fosforylcelulózu cholin, Alpha-glyceril fosfatidylcholin, alfa-glycerylphosphorylcholine, cholin alphoscerate, Glycerophosphorylcholine, GlycĂrophosphorylcholine, GPC, GroPCho, L-A-glycerolu fosforylcholinu, L-alfa-glycerylphosphorylcholine; Anonymní

Alfa-GPC je chemická látka uvolněna při mastné kyseliny nalezené v sóji a jiných rostlinách se porouchá. Je používán jako lék; V Evropě alfa-GPC je předpis pro léčbu Alzheimerovy choroby. Je k dispozici ve dvou formách, jedna se užívá ústy, a druhá je uveden jako střele. Ve Spojených státech alfa-GPC je k dispozici pouze jako doplněk stravy, zejména u výrobků propagovaných ke zlepšení paměti; Jiná použití pro alfa-GPC zahrnují léčbu různých druhů demence, cévní mozkové příhody a € śmini- mrtvici â € ť (tranzitorní ischemická ataka, TIA). Alfa-GPC se používá také pro zlepšující paměť, myšlení dovednosti a učení.

Alfa-GPC Zdá se, že zvýšení chemické látky v mozku s názvem acetylcholinu. Tento mozku chemikálie je důležité pro paměť a učení funkcí.

Nedostatečná Evidence fo; Alzheimerova choroba. Rozvoj výzkum naznačuje, že užívání 1200 mg alfa-GPC za den výrazně zlepšuje myšlení dovednosti s Alzheimerovou chorobou pacientů po 3 až 6 měsících léčby; Demence. Dát 1000 mg alfa-GPC za den jako vystřelený by mohlo zlepšit příznaky cévní (multi-infarktové demence), včetně chování, nálady a myšlení. Výzkumníci, kdo to udělal studii použili předpis pouze formu alfa-GPC (Delecit), který není k dispozici ve Spojených státech; Mrtvice a â € śmini-strokeâ € ť (tranzitorní ischemická ataka, TIA). Mrtvice a pacienti TIA, kteří dostávají alfa-GPC do 10 dnů po mrtvici nebo TIA Zdá se, že mají lepší zotavení. Předčasné výzkumy naznačují, že lidé, kteří si 1200 mg alfa-GPC za den jako střelou po dobu 28 dnů, následovaný 400 mg alfa-GPC třikrát denně (1200 mg / den) ústy po dobu 6 měsíců, obnovit více myšlení a jsou lépe schopné fungovat; Zlepšující paměť; Myšlení; Učení se; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost alfa-GPC pro tyto účely.

Alfa-GPC se zdá být při používání bezpečné odpovídajícím způsobem. To může způsobit nežádoucí účinky u některých lidí, včetně pálení žáhy, bolesti hlavy, nespavost, závratě, kožní vyrážky a zmatku; Zvláštní opatření a upozornění: Těhotenství a kojení -feeding: není dostatek poznatků o využití alfa-GPC během těhotenství a prsu -feeding. Zůstat na bezpečné straně a vyhnout se používání.

Alfa-GPC zvyšuje chemické látky v mozku zvané acetylcholin. Skopolamin blokuje stejné chemické. Ale není známo, zda alfa-GPC snižuje výhody skopolamin.

Příslušná dávka alfa-GPC závisí na několika faktorech, jako je věk uživatele, zdravotnictví a dalších podmínek. V tomto okamžiku není k dispozici dostatek vědeckých informací pro určení vhodného rozsahu dávek pro alfa-GPC. Mějte na paměti, že přírodní produkty nejsou vždy nezbytně bezpečné a dávky mohou být důležité. Ujistěte se, že řídit příslušnými pokyny na štítku výrobku a před použitím poraďte se se svým lékárníkem nebo lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem.

Reference

Barbagallo Sangiorgi G, M Barbagallo, Giordano M, et al. Alpha-glycerophosphocholine v psychické regeneraci mozkových ischemických záchvatů: Italská multicentrické klinické studie. Ann N Y Acad Sci 199; 717: 253-69.

Kanál N, Franceschi M, Alberoni M, et al. Účinek L-alfa-glyceryl-fosforylcholinu na ztráty paměti způsobené skopolaminu. Int J Clin Pharmacol Ther Toxicol 199; 29: 103-7.

Di Perri R, G Coppola, Ambrosio LA, et al. Multicentrická studie k vyhodnocení účinnosti a snášenlivosti alfa-glycerylphosphorylcholine proti cytosin diphosphocholine u pacientů s vaskulární demence. J Int Med Res 199; 19: 330-41.

Gatti G, Barzaghi N, Acuto G, et al. Srovnávací studie hladin cholinu bez plazmě po intramuskulárním podání L-alfa-glycerylphosphorylcholine a citocholine u zdravých dobrovolníků. Int J Clin Pharmacol Ther Toxicol 199; 30: 331-5.

Moreno MDM. Kognitivní zlepšení mírné až středně těžké Alzheimerovy demence po ošetření acetylcholinu prekurzor cholin alfoscerate: multicentrické, dvojitě zaslepené, randomizované, placebem kontrolovaná studie. Clin Ther 200; 25: 178-93.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese