alergie sinus kompletní tobolka, orálně: použití, nežádoucí účinky, interakce, obrázky, varování a dávkování

Jedna ze složek v tomto produktu je paracetamol. Užívání příliš mnoho paracetamol může způsobit vážné (možná fatální) onemocněním jater. Dospělí by nemělo trvat déle než 4000 miligramů (4 gramů) acetaminofenu denně. Lidé s jaterními problémy a dětí by mělo trvat kratší acetaminofenu. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem, kolik paracetamol je bezpečné, aby přijaly.

Nepoužívejte s žádnými jinými přípravky obsahující paracetamol, aniž by požádal první svého lékaře nebo lékárníka. Paracetamol je v mnoha nepředepsání a volně prodejných léků (jako je bolest / horečka léky proti kašli nebo -A studené produktů). Zkontrolujte štítky na všechny vaše léků, aby zjistili, zda obsahují paracetamol, a zeptejte se svého lékárníka, pokud si nejste jisti.

Přivolat lékařskou pomoc ihned, pokud budete mít příliš mnoho paracetamol (předávkování), i když se cítíte dobře. Předávkování symptomy mohou zahrnovat nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, pocení, bolesti břicha / břišní, extrémní únava, zežloutnutí očí / kůže, a tmavou moč.

Denní konzumace alkoholu, zvláště v kombinaci s paracetamolem, může poškodit játra. Vyhnout alkoholu.

Tato kombinace lék se používá k dočasnému léčbě příznaků způsobených nachlazení, chřipky, alergií, nebo jiné dýchací onemocnění (jako je zánět vedlejších nosních dutin, zánět průdušek). Dekongestanty pomoci zmírnit ucpaný nos, sinus a ušní příznaky zácpy. Acetaminofenu (APAP) je non-lék proti bolesti aspirin a horečka reduktor. Antihistaminika pomáhají zmírnit slzící oči, svědění očí / nosu / krku, rýma a kýchání.

Kašel -A studené výrobky nebylo prokázáno, že je bezpečná a účinná u dětí mladších než 6 let. Z tohoto důvodu, nepoužívejte tento přípravek k léčbě nachlazení u dětí mladších než 6 let, pokud tak speciálně neurčí jejich lékař. Některé produkty (například dlouhodobě působící tablety / tobolky) se nedoporučuje používat u dětí mladších než 12 let. Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem Více podrobností o použití vašeho produktu bezpečně.

Tyto produkty neléčí nebo zkrátit délku nachlazení a může způsobit závažné nežádoucí účinky. Aby se snížilo riziko závažných nežádoucích účinků, pečlivě dodržovat všechny pokyny dávkování. Nepoužívejte tento produkt, aby se dítě ospalý. Nedávají jinou kašel -A studený léky, které mohou obsahovat stejné nebo podobné složky (viz také bod lékových interakcí). Zeptejte se lékaře nebo lékárníka o jiné způsoby, jak zmírnit proti kašli a nachlazení příznaky (jako je pití dostatek tekutin, pomocí zvlhčovače vzduchu nebo solný nosní kapky / sprej).

Viz také Varování sekci.

Pokud užíváte over-the-counter produkt, číst a dodržovat všechny pokyny na štítku obalu. Pokud lékař předepsal tento lék pro vás, vezměte podle pokynů svého lékaře. Máte-li jakékoli dotazy, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

Take tento lék ústy s jídlem nebo bez něj, nebo podle pokynů svého lékaře. Dojde-li k podráždění žaludku, může pomoci tento lék užívat s jídlem nebo mlékem. Pijte hodně tekutin, pokud používáte tento lék, pokud to není jinak svého lékaře. Tekutina pomůže uvolnit hlen v plicích.

Pokud používáte tekuté formě tohoto léku, pečlivě odměření dávky pomocí speciálního měřicího zařízení / lžíci. Nepoužívejte lžíci domácnosti, protože se nemusí dostat správnou dávku. Pokud je váš tekutá forma je suspenze, protřepejte lahvičku s dostatečným předstihem před každou dávkou.

Pokud užíváte tobolky s prodlouženým uvolňováním, spolknout celé. Nedrťte nebo žvýkat tobolky s prodlouženým uvolňováním nebo tablety. V opačném případě může uvolnit všechny drogy najednou, čímž se zvyšuje riziko vedlejších účinků. Také není rozdělit tablety s prodlouženým uvolňováním, pokud mají rýhu a lékař nebo lékárník vám řekne, aby tak učinily. Spolkněte celou nebo rozdělit tabletu bez drcení nebo žvýkání.

Užíváte-li ve formě žvýkací tohoto léku, žvýkat to před spolknutím důkladně.

Dávkování je založeno na věku, zdravotním stavu a reakci na léčbu. Nezvyšujte dávku, vezměte si ji častěji, nebo jej použít na delší dobu, než režii. Nedávejte dětem léky označené pouze pro dospělé.

Informujte svého lékaře, pokud se váš stav přetrvává déle než 1 týden, pokud se zhoršuje, nebo pokud k ní dojde s vyrážkou, přetrvávající bolesti hlavy nebo horečka trvající déle než 3 dny. Může se jednat o příznaky závažné zdravotní problém a je třeba zkontrolovat lékař. V závislosti na příznaky léčen, může být nutné kontaktovat svého lékaře dříve než 1 týden, v případě, že přetrvávají nebo se zhoršují. Zkontrolujte, zda vaše konkrétní balík etiketu pro případ, kdy se obrátit na svého lékaře.

Viz také Varování sekci.

Ospalost, závratě, rozmazané vidění, žaludeční nevolnost, nevolnost, nervozita, nebo sucho v ústech / nosu / hrdla může dojít. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, oznamte neprodleně svého lékaře nebo lékárníka.

Pokud lékař předepsal tento lék, si uvědomit, že on nebo ona došla k závěru, že přínos pro Vás je vyšší než riziko nežádoucích účinků. Mnoho lidí, kteří používají tento lék nemusí mít vážné nežádoucí účinky.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z těchto nepravděpodobných, ale závažných nežádoucích účinků: Změny duševní / nálady (jako je zmatenost, halucinace), třes, potíže s močením.

Informujte svého lékaře ihned, pokud některý z následujících vzácných, ale závažných nežádoucích účinků: zrychlení / zpomalení / nepravidelný srdeční tep, záchvat.

Velmi vážnou alergickou reakci na této drogy je vzácný. Nicméně, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc, pokud si všimnete příznaky závažné alergické reakce, včetně: vyrážka, svědění / otoky (zejména obličeje / pero / hrdlo), silná závrať, potíže s dýcháním.

Toto není úplný seznam možných nežádoucích účinků. Pokud si všimnete jiné efekty nejsou uvedeny výše, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Ve Spojených státech –

Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky FDA v 1-800-FDA-1088 nebo v www.fda.gov/medwatch~~pobj.

V Kanadě – Zavolejte svého lékaře o lékařskou radu o nežádoucích účincích. Můžete hlásit nežádoucí účinky Health Canada na 1-866-234-2345.

Viz také Varování sekci.

Před přijetím tohoto produktu, informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud jste alergičtí na některou z jeho složky; nebo máte-li jakékoliv jiné alergie. Tento výrobek může obsahovat pomocné látky, které mohou způsobit alergické reakce či jiné problémy. Promluvte si se svým lékárníkem pro více informací.

Pokud máte některý z následujících zdravotních problémů, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem před použitím tohoto léku: problémy s dýcháním (jako je astma, emfyzém), cukrovka, glaukom, srdeční problémy, vysoký krevní tlak, problémy s ledvinami, onemocnění jater, záchvaty, žaludku / střevní potíže (jako je blokáda, zácpa, vředů), funkci štítné žlázy (hypertyreóza), problémy s močením (například potíže s močením z důvodu zvětšené prostaty, retence moči).

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost nebo způsobit rozmazané vidění. Nejezděte, obsluhovat stroje nebo dělat nějakou činnost, která vyžaduje ostražitost nebo jasnou představu, dokud si nejste jisti, můžete provádět tyto činnosti bezpečně. Vyhýbat se alkoholickým nápojům.

Některé značky tohoto produktu mohou obsahovat cukr, alkohol, nebo aspartam. Opatrnosti je třeba, pokud máte cukrovku, závislost na alkoholu, onemocnění jater, fenylketonurie (PKU), nebo jakákoli jiná podmínka, která vyžaduje, abyste omezil / vyhnout se tyto látky ve vaší stravě. Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka o bezpečném používání tohoto produktu.

Před tím, než zákrok, oznamte svému lékaři nebo stomatologovi, že jste tento lék užívá.

Děti mohou být citlivější k účinkům tohoto léku. U malých dětí, antihistaminika může způsobit agitovanost / vzrušení namísto ospalost.

Starší lidé mohou být citlivější k účinkům tohoto léku, zejména závratě, ospalost, zmatenost, zácpa, bezproblémovému močení, rychlý / nepravidelný srdeční tep nebo poruchy spánku. Závratě, ospalost, poruchy spánku a zmatenost může zvýšit riziko pádu.

Během těhotenství, že tento lék by měl být použit pouze tehdy, pokud to není nezbytně nutné. Vysvětlí rizika a přínosy se svým lékařem.

Tento lék může přecházet do mateřského mléka a může mít nežádoucí účinky na kojence. Před kojení konzultujte se svým lékařem.

Viz také Varování sekci.

lékové interakce se mohou změnit způsob léčby pracují nebo zvýšit riziko závažných nežádoucích účinků. Tento dokument neobsahuje všechny možné lékové interakce. Vede seznam všech produktů, které používáte (včetně lékařského předpisu / nepředepsání léků a bylinných produktů) a sdílet je se svým lékařem nebo lékárníkem. Nezačínejte, zastavení nebo změnu dávkování jakýchkoliv léků bez souhlasu svého lékaře.

Produkt, který může interagovat s touto drogou je: ketokonazol.

Užívání inhibitorů MAO se tento lék může způsobit vážné (možná fatální) lékové interakce. Vyhnout se inhibitory MAO (isokarboxazid, linezolid, methylenová modř, moklobemid, fenelzin, prokarbazin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin) během léčby tohoto léku. Většina MAO inhibitory by rovněž neměl být považován za dva týdny před zahájením léčby s touto léčbou. Zeptejte se svého lékaře, kdy se má spustit nebo zastavit podávání tohoto léku.

Složky v tomto produktu jsou k dispozici v mnoha předpis a nepředepsání produktů. Zkontrolujte štítky na všechny vaše léky (jako je bolest / horečka léky, dietní pomůcky, nebo za studena / alergie výrobků), protože mohou obsahovat stejné nebo podobné přísady. Použití těchto léků spolu s tímto produktem by se mohl zvýšit nežádoucí účinky (jako je rychlý srdeční tep, zvýšený krevní tlak, nebo ospalost). Informujte svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte jiné produkty, které způsobují ospalost, včetně alkoholu, antihistaminika (jako je cetirizin), léky na spaní nebo úzkosti (jako je alprazolam, diazepam, zolpidem), které uvolňují svaly, a omamných proti bolesti (jako je kodein). Zeptejte se svého lékárníka o používání těchto výrobků bezpečně.

Nepoužívají s jinými antihistaminiky aplikovaných na kůži (jako je difenhydramin krému, masti, spreje), protože může dojít ke zvýšení vedlejších účinků.

Tento lék může ovlivňovat některé laboratorní testy (včetně moči 5-HIOK), což může způsobit falešné výsledky testů. Ujistěte se, že laboratorní personál a všechny vaše lékaři, že jste používat tuto drogu.

Je-li podezření na předávkování, kontaktujte toxikologické centrum nebo eventuelně i pohotovost hned. Američtí obyvatelé mohou volat na místní toxikologické středisko na 1-800-222-1222. Kanada obyvatelé mohou volat provinční toxikologické středisko. Příznaky předávkování mohou zahrnovat: nevolnost, zvracení, ztráta chuti k jídlu, pocení, bolesti břicha / břicha, extrémní únavu, neklid, zmatenost, návaly horka, halucinace, zežloutnutí očí / kůže, tmavou moč, záchvaty. U dětí, může dojít k první vzrušení, a může následovat: ztráta koordinace, ospalost, ztráta vědomí, křeče.

Udržujte všechny pravidelné lékařské a laboratorní schůzky.

Neberte tento výrobek po dobu několika dnů před testováním alergie, protože výsledky testu mohou být ovlivněny.

Pokud se tento produkt užívat v pravidelných intervalech a vynecháte dávku, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud je v blízkosti v době podání další dávky, vynechejte zapomenutou dávku a pokračujte v obvyklém dávkovacím režimu. Nezdvojujte následující dávku, abyste dohnat.

Skladujte v dobře uzavřené nádobě při pokojové teplotě mezi 59-86 stupňů F (15-30 ° C), chráněny před světlem a vlhkostí. Neukládejte v koupelně. Nezmrazujte tekuté formy tohoto léku. Udržet všechny léky mimo dosah dětí a domácích zvířat.

NEPROPLACHUJTE léky do záchodu nebo nalít jim do odpadu, pokud k tomu nedostanete pokyn. tento výrobek řádně zlikvidovat, když je vypršelo nebo nepotřebnost. nebo místní nakládání s odpady společnost pro více informací o tom, jak bezpečně zlikvidovat svůj výrobek.

Říjen 2015. Copyright (c) 2015

S ‘s lékárničkou, můžete zkontrolovat interakce s léky.