Ájurvéda – přehled témat

Ayurveda, nebo ájurvédské medicíny, je zdravý životní styl, systém, který lidé v Indii používá pro více než 5000 let. Ájurvéda klade důraz na dobré zdraví a prevenci a léčbu nemocí prostřednictvím životního stylu praktik (jako je masáž, meditace, jóga, a změny stravovacích návyků) a použití bylinných přípravků.

Elizabeth Küste; Zpočátku, název tohoto článku byla “Break Out svou zónu pohodlí.” Ale pak jsem mluvil s velmi úspěšný autor a strach expertní Rhonda Brittena, zakladatele Fearless Living ústavu, a ona mě učila. “Nemám zájem lidí zbavit se jejich komfortních zón,” řekla mi. “Ve skutečnosti chcete mít největší zónu pohodlí je to možné -., Protože čím větší je, tím více mistrovská cítíte ve více oblastech svého života Když máte velkou zónu pohodlí, můžete …

Podle ajurvédy, pět prvků přírody (prostor, vzduch, oheň, voda, země) kombinují v těle jako tři komponenty (doshas), známý jako Vatta, Pitta a Kapha. Tyto doshas úzce souvisí se základními elementy přírody a specifických funkcí těla. Rovnováha těchto doshas se předpokládá, že bude nutné pro optimální zdraví.

K doshas, ​​které jsou určeny v okamžiku početí, se vztahují i ​​na fyzickou make-up a osobnosti jedince. Osoba s Vatta make-up má tendenci mít malý, tenký stavět. Tělo styl Pitta je spíše střední, svalnaté postavy. Kapha vzhled je obvykle větší a dobře vyvinuté. Většina lidí jsou považovány za mají kombinaci doshas, ​​s jedním typem obvykle být převládající.

V ajurvédské medicíně se předpokládá, že pokud dojde k nerovnováze v některém ze tří doshas, ​​výsledky nemoci. Ajurvédská medicína léčí nemoc v mnoha ohledech, včetně změny stravovacích návyků, bylinných a cvičení. Podle ajurvédské filozofie, můžete také použít jóga, meditace nebo poradenství k léčbě onemocnění.

Letecká a kosmická představují Vatta. Vatta řídí pohyb svalů a kloubů, dýchání a srdeční tep. Také Vatta ovládá úzkost, strach, bolest a další funkce nervového systému; Oheň a voda představují Pitta, který je myšlenka k ovládání takových tělesných funkcí jako je trávení, metabolismus, inteligenci a barvu pleti. Pitta řídí emoce hněvu, nenávisti a závisti; Země a voda představují Kapha. Fyzická struktura těla a imunitního systému se řídí Kapha. Emocionální reakce myšlenka být řízen Kapha patří klid, odpuštění, lásku a chamtivost.